Ukrajinský generální štáb zveřejnil údaje o ztrátách proruských sil

Publikuje: Jana Malá — 10. 08. 2022
Úvodní stránka » Válka na Ukrajině » Ukrajinský generální štáb zveřejnil údaje o ztrátách proruských sil

Ukrajinský generální štáb ozbrojených sil dnes zveřejnil aktualizované údaje o ztrátách, které podle svých slov způsobil proruským silám.

Pozoruhodné je, že aniž bychom specifikovali, kde se to stalo, dnešní čísla naznačují, že za posledních 24 hodin ukrajinští bojovníci zničili devět ruských letadel nebo vrtulníků. Informace zveřejnil Ukrajinský generální štáb ozbrojených sil na sociální síti.

Ukrajina tvrdí, že od 24. února zabila celkem „asi 42 800“ vojáků, což je nárůst o 160 oproti předchozímu dni. Také uvedla, že Rusko utrpělo největší ztráty v Doněcku.

Z pohledu DLR
Denní operační brífink samozvané Doněcké lidové republiky (DLR) tvrdí, že za posledních 24 hodin byli na území, které o kterém tvrdí, že tzv. kontroluje, zabiti dva lidé a 25 civilistů bylo vážně zraněno. Tvrdí rovněž, že k tomu došlo poté, co ukrajinské síly ostřelovaly 10 z 266 místních osad, o nichž tvrdí, že byly „osvobozeny“ od ukrajinských sil. Uvádí, že bylo poškozeno 72 domů a devět zařízení civilní infrastruktury. Informace dnes ráno zveřejnil britský list The Guardian.

Žádné z tvrzení nebylo nezávisle ověřeno. DLR uznávají jako legitimní autoritu pouze tři členské státy OSN, včetně Ruska.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Portál UdálostiExtra.cz je soukromý projekt zcela bez dotací či jakékoliv jiné státní podpory. Přinášíme zajímavé zprávy a události z domova i ze světa. Zaměřujeme se také na magazínové rubriky a vše, co je čtené, komentované a zajímavé.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání