Ukrajinská armáda přijíždí do centra Chersonu, který je již osvobozen

Publikuje: Nikola Macáková — 11. 11. 2022
Úvodní stránka » Válka na Ukrajině » Ukrajinská armáda přijíždí do centra Chersonu, který je již osvobozen

Ukrajinské ozbrojené síly dosáhly centra města Cherson, který je aktuálně plně pod ukrajinskou kontrolou.

Ruský ústup z klíčového strategického města upadl do chaotických scén. Ukrajinci vyzvali ruské vojáky, kteří ve městě zůstali aby se vzdali a ušetřili si tak život.

Ukrajinská vojenská rozvědka GUR vyzvala ruské vojáky, kteří zůstali v Chersonu po stažení, aby se vzdali…

Ukrajinské ministerstvo obrany uvedlo na sociální síti Telegram, že se město vrací pod ukrajinskou kontrolu, a vyzvalo všechny zbývající ruské vojáky, aby se vzdali.

Existují zprávy, že někteří vojáci mohli zůstat pozadu během vydaného rozkazu k odchodu. Někteří se převlékli do civilních šatů, ale panují obavy, že mohou být stále ozbrojeni.

DŘÍVE JSME PSALI:

Ruské útoky na Ukrajině jsou mířeny na civilisty, infrastrukturu i zdravotnická zařízení

Nikola Macáková — 11. 11. 2022
Ruské útoky na elektrárny mají podle nejnovějšího hodnocení britského ministerstva obrany nepřiměřený dopad na civilisty na Ukrajině.

V prohlášení zveřejněném na svých kanálech sociálních médií obranná rozvědka Ukrajiny uvedla: v případě dobrovolného zajetí vám Ukrajina zaručuje přežití a bezpečnost. Dodržujeme plně Ženevské konvence, garantujeme válečným zajatcům stravu, lékařskou péči a možnost Vaší výměny za vojáky ukrajinských ozbrojených sil držené v zajetí v Ruské federaci.

Člen oblastní rady Chersonu řekl agentuře Reuters, kterou dnes citoval britský list The Guardian,  že téměř celé město je pod kontrolou ukrajinských ozbrojených sil.

Obyvatelům bylo doporučeno, aby zůstali doma, zatímco pokračuje pátrání po ruských vojácích, kteří jsou stále ve městě. Někteří ruští vojáci se údajně utopili v řece Dněpr, když se snažili uniknout,“ uvedl člen oblastní rady Chersonu.

Ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba město prohlásil za osvobozené a stažení ruské armády z jediné obsazené regionální metropole označil za vítězství. Osvobození Chersonu už potvrdila i ukrajinská vojenská rozvědka.

Rusko je tu navždy,“ stálo na plakátu v Bilozerka u Chersonu. No ne tak úplně!

Všem na světě, včetně ASEANu, kde se momentálně nacházím: Ukrajina právě teď získává další důležité vítězství a dokazuje, že cokoli Rusko řekne nebo udělá, Ukrajina vyhraje,“ uvedl doslovně na Twitteru ministr Kuleba.

Záběry ukazují ukrajinské vojáky v centru Chersonu…

Záběry na sociálních sítích uživatelů ukazují ukrajinské vojáky, jak přijíždějí do centra Chersonu, protože někteří byli viděni pár metrů od náměstí Svobody, kde partyzáni v pátek vztyčili vlajku země.

Vojáci jsou vítáni s potěšením davem, který čekal, aby je přivítal.

Další záběry, které aktuálně poskytl reportér Guardianu Pjotr Sauer jásajících davů vítajících ukrajinské síly v centru Chersonu se nadále objevují na sociálních sítích.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Portál UdálostiExtra.cz je soukromý projekt zcela bez dotací či jakékoliv jiné státní podpory. Přinášíme zajímavé zprávy a události z domova i ze světa. Zaměřujeme se také na magazínové rubriky a vše, co je čtené, komentované a zajímavé.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání