Ukrajina opět udeřila na Antonivského most v okupovaném Chersonu, tvrdí proruské síly

Publikuje: Nikola Macáková — 08. 08. 2022
Úvodní stránka » Válka na Ukrajině » Ukrajina opět udeřila na Antonivského most v okupovaném Chersonu, tvrdí proruské síly

Klíčový Ruský most do okupovaného jižního města Chersona a jeho regionu byl údajně znovu zasažen ukrajinskými silami.

Informace aktuálně zveřejnil britský list The Guardian s odvoláním na agenturu Interfax, kterou o aktuální situaci na Ukrajině informoval zástupce šéfa proruské administrativy Kirill Stremousov.

Most v těchto dnech procházel rekonstrukcí.

Dosavadní práce stavitelů, kteří most opravují byla zničena. Nedošlo ale k žádným kritickým škodám. Otevření mostu je však mírně zpožděno.

„Ukrajinské síly se opakovaně zaměřily na most vysoce přesnými zbraněmi, protože je to jedna z pouhých dvou trvalých zásobovacích tras přes řeku Dněpr, spojující okupované město se zbytkem Chersonské oblasti a dolů k anektovanému Krymu na jihu,“ tvrdí Stremousov. 

Aktuální proruské tvrzení, které Stremousov poskytl zahraničním mediím nebylo možné ověřit z více zdrojů s ohledem na aktuálně probíhající vojenské operace v daném regionu Ukrajiny.

Další vývoj válečné situace na Ukrajině okomentoval ukrajinský starosta Melitopolu Ivan Fedorov. Informace aktuálně zveřejnil na Telegramu.

V nočních hodinách z neděle na pondělí 8. srpna vysoce přesné rakety HIMARS byly odpáleny na místa dočasného rozmístění okupačních sil v průmyslových areálech v různých čtvrtích města Melitopol.

„Minulý týden ruští okupanti přesunuli významnou část protivzdušné obrany z Melitopolu do Chersonu. Dnes v noci se ukázalo, že stávající nepřátelské jednotky protivzdušné obrany již nejsou schopny odolat „Himarům.“ Oslabení systému protivzdušné obrany vytváří nezbytné předpoklady pro úspěšnou protiofenzívu ve směru na Melitopol,“ uvedl Fedorov.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Portál UdálostiExtra.cz je soukromý projekt zcela bez dotací či jakékoliv jiné státní podpory. Přinášíme zajímavé zprávy a události z domova i ze světa. Zaměřujeme se také na magazínové rubriky a vše, co je čtené, komentované a zajímavé.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání