Těžké zbraně Rusko v jaderné elektrárně Záporoží nemá, hlásí Moskva

Publikuje: Jana Malá — 18. 08. 2022
Úvodní stránka » Válka na Ukrajině » Těžké zbraně Rusko v jaderné elektrárně Záporoží nemá, hlásí Moskva

Rusko aktuálně popřelo, že by jeho vojenské síly měly těžké zbraně rozmístěné v jaderné elektrárně Záporoží.

Navíc Rusko aktuálně obvinilo Ukrajinu, že přilévá olej do ohně před návštěvou OSN v regionu. Informace dnes zveřejnil britský list The Guardian.

„Kyjev připravoval „provokaci“ během návštěvy generálního tajemníka Antónia Guterrese, která by následně viděla Moskvu jako obviněnou z vytvoření člověkem způsobené katastrofy,“ uvedlo Ruské ministerstvo obrany.

„Ruští vojáci nemají žádné těžké zbraně v elektrárně, ani v oblastech kolem ní. Existují pouze strážní jednotky,“ uvádí se v oficiálním prohlášení Ruské federace.

Ruské ministerstvo obrany rovněž tvrdilo, že Ukrajina nyní rozmisťuje své vojenské síly v oblasti a plánuje zahájit dělostřelecké údery přímo na elektrárnu z města Nikopol. K útoku má dojít údajně v pátek, což se shoduje s Guterresovou návštěvou Oděsy.

„Nárok na následky (útoků) bude kladen na ruské ozbrojené síly,“ bylo doplněno v prohlášení.

Nutno zmínit, že informace ohledně toho, že mnoho dělostřeleckých útoků si způsobili Ukrajinci sami sobě se v posledních dnech výrazně množí. Ukrajinci tak konají pravděpodobně ve snaze, aby ukázali světu, jaká „zvěrstva“ na Ukrajině páchá ruská armáda. Dalším faktem je skutečnost, že Ukrajina jako taková je totálně zničenou, zkorumpovanou a zdevastovanou zemí, což si samozřejmě velice dobře uvědomuje celá  ukrajinská vláda i samotný prezident Zelenskyj, z čehož lze usuzovat, že obecně spoléhají na fakt, že jim tzv. „rekonstrukci státu“ opraví a výrazně na ní finančně přispějí členské státy Evropské unie a podobně.  

To, co se obecně nyní děje na Ukrajině, je veřejně a celosvětově považováno za „tichou“ válku mezi Spojenými státy a Ruskem odehrávající se právě na zubožené Ukrajině. 

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Portál UdálostiExtra.cz je soukromý projekt zcela bez dotací či jakékoliv jiné státní podpory. Přinášíme zajímavé zprávy a události z domova i ze světa. Zaměřujeme se také na magazínové rubriky a vše, co je čtené, komentované a zajímavé.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání