Rusko zahájilo téměř 400 úderů na východě Ukrajiny, říká Zelenskyj

VIDEO
Publikuje: Nikola Macáková — 21. 11. 2022
Úvodní stránka » Válka na Ukrajině » Rusko zahájilo téměř 400 úderů na východě Ukrajiny, říká Zelenskyj

Ruské síly provedly v neděli a v pondělí 21. listopadu ráno na východě Ukrajiny téměř 400 úderů jako součást dělostřelecké palby.

Informace zveřejnil prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj v nedělním nočním projevu, který redakce sdílí v plném znění.

Nejzuřivější bitvy, stejně jako dříve, jsou v Doněcké oblasti. I když dnes dochází k menšímu počtu útoků kvůli zhoršení počasí, počet ruských ostřelování bohužel zůstává extrémně vysoký.

Luhanskáoblast – postupně postupujeme vpřed v bitvách. Od začátku dne došlo na východě k téměř 400 ostřelování.

Rusko přesunulo vojáky na pozice ve východních Doněckých a Luhanských regionech poté, co se stáhlo z jižního města Cherson.

DŘÍVE JSME PSALI:

Víkendové útoky v Záporoží. Útočníci si „zahrávají s ohněm,“ uvedl Rafael Mariano Grossi

Nikola Macáková — 20. 11. 2022
Mezinárodní agentura pro atomovou energii (MAAE) dnes odsoudila útoky na Ruskem kontrolovanou jadernou elektrárnu Záporoží.

S odkazem na ukrajinské pozice na jihu Zelenskyj řekl, že kyjevské síly drží linii a důsledně a velmi vypočítavě ničí potenciál okupantů.

Nárůst ruských raketových útoků na Ukrajině je částečně navržen tak, aby vyčerpal zásoby protivzdušné obrany Kyjeva a dosáhl dominance na obloze,“ řekl v sobotu vysoký představitel Pentagonu.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Portál UdálostiExtra.cz je soukromý projekt zcela bez dotací či jakékoliv jiné státní podpory. Přinášíme zajímavé zprávy a události z domova i ze světa. Zaměřujeme se také na magazínové rubriky a vše, co je čtené, komentované a zajímavé.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání