Rusko při dalším masivním útoku vyslalo na Ukrajinu 36 raket, říká Zelenskyj

Publikuje: Nikola Macáková — 22. 10. 2022
Úvodní stránka » Válka na Ukrajině » Rusko při dalším masivním útoku vyslalo na Ukrajinu 36 raket, říká Zelenskyj

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj řekl, že Rusko odpálilo 36 raket při dalším masivním útoku na Ukrajinu.

V příspěvku na Telegramu uvedl, že většina raket vypálených přes noc byla sestřelena systémy protivzdušné obrany země. „Rusko se v posledních týdnech zaměřuje na kritickou infrastrukturu, jako jsou elektrárny a vodovodní systémy na Ukrajině,“ upřesnil Zelenskyj.

Všem pracovníkům v energetice a pohotovostním službám, kteří v současné době pracují v místech dopadu a obnovují naši infrastrukturu. Jste naši hrdinové!dodal ukrajinský prezident.

Ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba na Twitteru popsal „palbu ruských raket“ zaměřených také na civilní prostory.

DŘÍVE JSME PSALI:

Ruské nálety zasáhly energetická zařízení na Ukrajině

Nikola Macáková — 22. 10. 2022
Ruské vojenské síly provedly další raketový útok zaměřený na energetická zařízení na Ukrajině, uvedl provozovatel elektrické sítě v zemi.

„Sobota na Ukrajině začíná další tvrdou palbou ruských raket namířených na kritickou civilní infrastrukturu. Část z nich jsme zachytili. Jiné rakety zasáhly cíle, mimo jiné i civilní. Protivzdušná obrana zachraňuje životy,“ dodal na Twitteru.

Další reakce na sobotní masivní ruské útoky na Ukrajině

Mychajlo Podoljak, politický poradce ukrajinského prezidenta, dnes obvinil Moskvu, že se snaží „vyprovokovat nové uprchlíky“ k útěku do Evropy tím, že se zaměřuje útoky na kritickou infrastrukturu v zemi. Své tvrzení zveřejnil rovněž na Twitteru.

Kira Rudik, poslankyně ukrajinského parlamentu, na Twitteru, že 1,5 milionu lidí je aktuálně na Ukrajině bez elektřiny. Vše po sobotních ruských útocích na elektrárny.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. Magazín UdálostiExtra.cz, je soukromý projekt zcela bez dotací, jakékoliv státní podpory či politické příslušnosti.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání