Rusko poprvé použilo íránské bezpilotní letouny

Publikuje: David Bárta — 14. 09. 2022
Úvodní stránka » Válka na Ukrajině » Rusko poprvé použilo íránské bezpilotní letouny

Rusko pravděpodobně poprvé použilo íránské bezpilotní letouny na Ukrajině, uvedla ve středu britská obranná rozvědka.

Informace zveřejnila britská rozvědka na sociální síti poté, co Kyjev v úterý oznámil sestřelení jednoho z bezpilotních letounů – Shahed-136.

Zařízení je zbraň „jednosměrného útoku“, uvedlo ministerstvo obrany, a bylo použito na Středním východě. Sestřelení dronu poblíž frontové linie na Ukrajině naznačuje, že Rusko používá zbraně jako taktickou zbraň spíše než strategickou zbraň zaměřenou na vojenská zařízení hlouběji na ukrajinském území.

Rusko téměř jistě stále více nakupuje zbraně z jiných silně sankcionovaných států, jako je Írán a Severní Korea, protože jeho vlastní zásoby se výrazně zmenšují.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz, je v kostce zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. Magazín UdálostiExtra.cz, je soukromý projekt zcela bez dotací, jakékoliv státní podpory či politické příslušnosti.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání