Rusko plánuje zničit vodní elektrárnu, varuje Zelenskyj

Publikuje: Nikola Macáková — 21. 10. 2022
Úvodní stránka » Válka na Ukrajině » Rusko plánuje zničit vodní elektrárnu, varuje Zelenskyj

Ukrajinský prezident Zelenskyj obvinil Rusko z plánování zničení vodní přehrady v Chersonské oblasti, kde ukrajinští vojáci postupují.

Moskvou dosazené úřady zahájily to, co nazývají tzv. „evakuací“ civilistů. Informace dnes zveřejnil britský list The Guardian s odkazem na sociální sítě.

Ve čtvrtek pozdě večer Zelenskyj obvinil Moskvu, že zakládá miny na přehradě v Ruskem okupovaném regionu, což představuje hrozbu pro 400 km dlouhou síť kanálů vybudovanou Sověty.

Rusko se připravuje na útok na vodní elektrárnu Kachovka. Podle našich informací byly agregáty a přehrada jaderné elektrárny Kachovka těženy ruskými teroristy. Pokud bude přehrada zničena… Severokrympanský kanál jednoduše zmizí, a to by byla „katastrofa ve velkém měřítku“, dodal ukrajinský vůdce,“ řekl Zelenskyj ve svém projevu.

Tímto teroristickým útokem mohou zničit mimo jiné i možnost dodávek vody z řeky Dněpr na Krym. V případě zničení přehrady jaderné elektrárny Kachovka severokrymský kanál jednoduše zmizí. Takový útok na jadernou elektrárnu Kachovka bude znamenat přesně totéž jako použití zbraní hromadného ničení,“ dodal Zelenskyj.

Rusko připravuje katastrofu způsobenou člověkem,řekl Mychajlo Podoljak, poradce ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského.

Podoljak dále uvedl, že Rusko těží přehradu a transformátory ve vodní elektrárně Kachovka, aby zaplavilo dolní část řeky Dněpr, kde jsou ruské síly ohroženy ukrajinskou ofenzívou,“ upřesnil poradce ukrajinského prezidenta.

Cílem by podle něj bylo zcela zastavit ukrajinský postup a ochránit ruské jednotky.

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz, je v kostce zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. Magazín UdálostiExtra.cz, je soukromý projekt zcela bez dotací, jakékoliv státní podpory či politické příslušnosti.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání