Rusko odpovědělo. Město Charkov v ranních hodinách zasáhlo mohutné bombardování

Publikuje: Nikola Macáková — 19. 08. 2022
Úvodní stránka » Válka na Ukrajině » Rusko odpovědělo. Město Charkov v ranních hodinách zasáhlo mohutné bombardování

Několik nepotvrzených zpráv tvrdí, že druhé největší ukrajinské město Charkov bylo dnes ráno znovu zasaženo ruským dělostřelectvem.

Kyjev Independent citoval starostu Charkova Ihora Terechova, který řekl, že ruské síly střílely na tři městské části kolem 05:44 místního času.

Terechov řekl, že obytná budova byla poškozena a další budova začala hořet. Pokud by se útok potvrdil, byl by třetím útokem, který by zasáhl město za tři dny.

Charkovský regionální guvernér Oleh Synehubov aktuálně uvedl, že nejméně 17 lidí bylo zabito a 42 vážně zraněno při dvou samostatných nedávných ruských útocích na město. Informace dnes zveřejnil britský deník The Guardian s odkazem na citované zdroje.

Charkov byl podle britské rozvědky jedním z nejkonzistentnějších ostřelovaných od začátku ruské invaze na Ukrajinu. Ukrajinský Charkov, který se nachází asi 15 km od ruské frontové linie trpí, protože zůstává v dosahu většiny typů ruského dělostřelectva, uvádí poslední zpráva britského ministerstva obrany.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Portál UdálostiExtra.cz je soukromý projekt zcela bez dotací či jakékoliv jiné státní podpory. Přinášíme zajímavé zprávy a události z domova i ze světa. Zaměřujeme se také na magazínové rubriky a vše, co je čtené, komentované a zajímavé.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání