Rusko má velké problémy v Doněcké oblasti na Ukrajině

AKTUALIZOVÁNO
Publikuje: Nikola Macáková — 03. 12. 2022
Úvodní stránka » Válka na Ukrajině » Rusko má velké problémy v Doněcké oblasti na Ukrajině

Rusko investuje velké vojenské úsilí, aby obsadilo město Doněck, tvrdí britská rozvědka.

Britské ministerstvo obrany zveřejnilo aktuální informace o ruském vojenském úsilí na Ukrajině, informace dnes zveřejnil britský deník The Guardian.

DŘÍVE JSME PSALI:

Španělsko poslalo na Ukrajinu svůj první raketový systém protivzdušné obrany Hawk

Nikola Macáková — 03. 12. 2022
Španělsko poslalo na Ukrajinu svůj první raketový systém protivzdušné obrany Hawk. Další obranné systémy budou následovat.

Ruské síly nadále investují velkou část své celkové palebné síly do přibližně 25km dlouhého sektoru opevněné frontové linie kolem města Bachmut v Doněcké oblasti, uvádí ministerstvo obrany.

V posledních dnech Rusko pravděpodobně učinilo malý pokrok na jižní ose tohoto útoku a pravděpodobně plánuje obklíčit město,“ píše britský list.

Válka na Ukrajině. Zničené domy po ruském útoku. Zdroj: president.gov.ua (tiskový servis)

Rusko od začátku srpna 2022 upřednostňuje Bachmut jako svou hlavní ofenzivní akci. Obsazení města by mělo omezenou operační hodnotu, i když by potenciálně umožnilo Rusku ohrozit větší městské oblasti Kramatorsk a Slavjansk. Prohlášení ministerstva dodává, že kampaň byla nepřiměřeně nákladná ve srovnání s těmito možnými zisky.

Existuje realistická možnost, že Bachmutovo zajetí se stalo především symbolickým, politickým cílem Ruska,“ dodala britská rozvědka.

Válka na Ukrajině – ukrajinští vojáci. Zdroj: president.gov.ua (tiskový servis)

Aktualizováno

Ukrajinská armáda podle šéfa regionální správy Serhije Haidaje chce znovu dobít 13 osad v Luhanské oblasti, nejvýchodnější oblasti v zemi. Řekl, že ruské síly stále střílejí rakety na vesnice. Lékaři mají navštívit příští týden místí obyvatele. „V regionu není aktuálně dostupná žádná zdravotnické či lékařská péče pro civilní obyvatele,“ konstatoval.

Pro obyvatele se připravuje také palivové dříví, napsal Haidaina na Telegramu.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz, je v kostce zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. Magazín UdálostiExtra.cz, je soukromý projekt zcela bez dotací, jakékoliv státní podpory či politické příslušnosti.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání