Ruské útoky na Ukrajině. Lidé používají plynové láhve či generátory

Publikuje: Nikola Macáková — 30. 11. 2022
Úvodní stránka » Válka na Ukrajině » Ruské útoky na Ukrajině. Lidé používají plynové láhve či generátory

Díky dalším ruským útokům na infrastrukturu a také civilní cíle umírali další lidé. Několik lidí bylo zraněno.

Podle úřadů zemřelo při požárech na Ukrajině za posledních 24 hodin devět lidí, protože ruské útoky na energetickou infrastrukturu země způsobily, že se lidé uchýlili k používání nouzových generátorů a plynových lahví.

Ukrajinští vojáci s dronem – válka na Ukrajině. Zdroj: Ministerstvo obrany Ukrajiny / @ministry_of_defense_ua (tiskový servis)

Za poslední den došlo podle ukrajinských státních záchranných služeb k více než 130 požárům. Osm lidí při nich bylo zraněno. „Výpadky vedly k nárůstu nehod kvůli porušení pravidel požární bezpečnosti“, uvedla státní ukrajinská záchranná služba.

„Počet požárů a výbuchů ve výškových a soukromých domech se zvýšil,“ píše britský deník The Guardian s odkazem na agenturu France Presse.

DŘÍVE JSME PSALI:

Chersonští civilisté prchají před ruským ostřelováním. Město je opět pod palbou!

Nikola Macáková — 27. 11. 2022
Ukrajinci z Chersonu se ráno probudili, aby utekli před ruským ostřelováním, jen několik dnů poté, co oslavovali znovu osvobození města.

Americký ministr zahraničí Antony Blinken na středeční tiskové konferenci označil ruské útoky na ukrajinskou civilní infrastrukturu za „barbarské“.

„Během posledních několika týdnů Rusko vybombardovalo více než třetinu ukrajinského energetického systému a uvrhlo miliony lidí do chladu,“ řekl Blinken po setkání s protějšky NATO v Bukurešti.

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. Magazín UdálostiExtra.cz, je soukromý projekt zcela bez dotací, jakékoliv státní podpory či politické příslušnosti.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání