Ruské útoky na Ukrajině jsou mířeny na civilisty, infrastrukturu i zdravotnická zařízení

Publikuje: Nikola Macáková — 11. 11. 2022
Úvodní stránka » Válka na Ukrajině » Ruské útoky na Ukrajině jsou mířeny na civilisty, infrastrukturu i zdravotnická zařízení

Ruské útoky na elektrárny mají podle nejnovějšího hodnocení britského ministerstva obrany nepřiměřený dopad na civilisty na Ukrajině.

Zároveň mají nerozlišující dopad na kritické funkce státu, jako je zdravotnictví či vytápění. Informace dnes zveřejnil v rychlých zprávách britský list The Guardian s tím, že ruské rakety zasáhly kromě stěžejní infrastruktury také civilní nevojenské cíle a také některá zdravotnická zařízení.

Pokračující upřednostňování kritické národní infrastruktury před vojenskými cíli naznačuje ruský záměr udeřit na morálku civilistů,“ uvádí britské ministerstvo obrany.

Aktualizace ministerské zprávy uvádí, že Rusko zaútočilo na Ukrajinu svou kampaní útoků od 10. října, přičemž útoky samotné byly zaměřeny na kritickou infrastrukturu elektrické sítě. Ruské útoky přicházely ve vlnách, z nichž poslední velký útok byl zaznamenán 31. října, kdy byl vůbec poprvé zaměřen na vodní elektrárny.

Ruské plošné dělostřelecké útoky se rozhodně za poslední dobu nezaměřují na vojenské cíle, ba naopak!

Obnovitelnost se liší a pokračující útoky budou mít téměř jistě důsledky pro vzájemně propojené vodních a topných systémů, které budou nejvýrazněji pociťovány civilním obyvatelstvem v zimě, jak se bude zvyšovat poptávka po teple a topení.

DŘÍVE JSME PSALI:

Země EU poslaly na Ukrajinu generátory elektřiny

Nikola Macáková — 06. 11. 2022
Celkem sedmnáct zemí Evropské unie poslalo na Ukrajinu generátory elektřiny v rámci aktuální pomoci válkou zasažené Ukrajině.

Nutno zmínit, že Ukrajina se snaží intenzivně a všemi dostupnými prostředky pracovat na opravách zničené infrastruktury, nicméně škody jsou tak rozsáhlé, že odborníci již nyní předpovídají, že lidé ve zničených regionech Ukrajiny se dočkají velmi mrazivé zimy na kterou se budou muset připravit. V některých oblastech je zcela zničená kanalizace a vodovodní řády.

Nejen vojenská ale i humanitární pomoc míří na Ukrajinu

Poslední humanitární pomoc Ukrajině. Celkem sedmnáct zemí Evropské unie poslalo na Ukrajinu generátory elektřiny v rámci aktuální pomoci válkou zasažené Ukrajině.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Portál UdálostiExtra.cz je soukromý projekt zcela bez dotací či jakékoliv jiné státní podpory. Přinášíme zajímavé zprávy a události z domova i ze světa. Zaměřujeme se také na magazínové rubriky a vše, co je čtené, komentované a zajímavé.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání