Ruské noční ostřelování bylo hlášeno v desítkách měst

Publikuje: Nikola Macáková — 07. 08. 2022
Úvodní stránka » Válka na Ukrajině » Ruské noční ostřelování bylo hlášeno v desítkách měst

Ukrajinská armáda uvedla, že ruské ostřelování bylo zaznamenáno v desítkách měst podél téměř celé východní a jižní frontové linie.

Britský list The Guardian s odkazem na agenturní zdroje Reuters aktuálně uvádí, že ukrajinská armáda v sobotu pozdě večer zaznamenala, že ruské síly ostřelovaly desítky měst v přední linii a pokoušely se zaútočit v šesti různých oblastech v Doněcké oblasti, z nichž všechny nezískaly žádné území a byly zadrženy ukrajinskými silami. 

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že během uplynulého týdne jeho síly dosáhly silných výsledků při ničení ruských logistických zásob a zadních základen.

PSALI JSME:
Válka na Ukrajině brzy vstoupí do nové fáze, varuje britská rozvědka

„Každý úder na nepřátelské muniční sklady, na jejich velitelská stanoviště a na hromadění ruského vybavení zachraňuje životy nás všech, životy ukrajinských vojáků i civilistů,“ řekl Zelenskyj.

Ruská válka na Ukrajině se chystá vstoupit do nové fáze, přičemž většina bojů se přesune na téměř 350 km frontu táhnoucí se jihozápadně od blízkosti Záporoží po Cherson, uvedla britská vojenská rozvědka.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Portál UdálostiExtra.cz je soukromý projekt zcela bez dotací či jakékoliv jiné státní podpory. Přinášíme zajímavé zprávy a události z domova i ze světa. Zaměřujeme se také na magazínové rubriky a vše, co je čtené, komentované a zajímavé.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání