Prezident Zelenskyj vyzval radu OSN k reakci na ruský teror

Publikuje: Nikola Macáková — 24. 11. 2022
Úvodní stránka » Válka na Ukrajině » Prezident Zelenskyj vyzval radu OSN k reakci na ruský teror

Právě jsem se obrátil na Radu bezpečnosti OSN a vyzval k reakci. Reakce na ruský teror. Jedno křeslo v Radě bezpečnosti je stále obsazeno.

Jsem si jist, že nikdo na světě už nechce slyšet ruské lži. Ve skutečnosti je tato židle prázdná,“ uvedl v úvodu svého projevu, který redakce serveru UdálostiExtra.cz sdílí v plném znění ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Evropský parlament dnes uznal Rusko za teroristický stát a vyzval EU a členské státy, aby vytvořily právní rámec, který by fungoval na národní úrovni v celé Evropě a měl důsledky – právě právní důsledky, nejen politické,řekl Zelenskyj.

Rusko se chová, jako by mu nezáleželo na celém světě. I nadále pokračuje ve svých raketových útocích na Ukrajině.

Spojené státy americké oznámily další balíček podpory ve výši 400 milionů dolarů. Vše potřebné, abychom mohli chránit život a svobodu našich lidí,“ řekl ukrajinský prezident ve svém projevu.

Energetická krize na Ukrajině

I na toto téma reagoval Volodymyr Zelenskyj ve svém posledním projevu s tím, že Ukrajinci rozmisťují body neporazitelnosti po celé zemi, abychom podpořili naše lidi. Zajistit teplo, elektřinu, vodu a komunikaci. Když jsem večer dostal zprávu o postupu obnovy elektřiny, 11 regionů bylo označeno jako „celý region je bez elektřiny“. Od začátku noci postupně propojujeme nové a nové čtvrti. „Nebojte přátelé, pracovníci v energetice, pracovníci veřejných služeb a státní pohotovostní služba budou pracovat nepřetržitě,“ konstatoval Zelenskyj.

Okupanti dělají všechno pro to, aby lidé v regionech Ukrajiny trpěli, takže se ani neslyšíme a nevidíme. Kromě zničených elektrárenských rozvodných sítí naší infrastruktury bylo poškozeno také telekomunikační zařízení v mnoha regionech,“ upřesnil.

Dnes se našemu týmu podařilo přivézt domů dalších 36 Ukrajinců. 35 vojáků, jeden civilista. Dva důstojníci, 33 vojínů a seržantů. Navzdory všemu zachraňujeme naše lidi a určitě vrátíme všechny vězně a deportované,“ dodal prezident Zelenskyj, který zároveň poděkoval všem, kteří se o to svou odvahou a efektivitou postarají!

Videoprojev prezidenta Zelenského v plném znění…

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Portál UdálostiExtra.cz je soukromý projekt zcela bez dotací či jakékoliv jiné státní podpory. Přinášíme zajímavé zprávy a události z domova i ze světa. Zaměřujeme se také na magazínové rubriky a vše, co je čtené, komentované a zajímavé.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání