Prezident Volodymyr Zelenskyj obvinil Kreml z útoku na jadernou elektrárnu v jižní Mykolajivské oblasti

Publikuje: Nikola Macáková — 20. 09. 2022
Úvodní stránka » Válka na Ukrajině » Prezident Volodymyr Zelenskyj obvinil Kreml z útoku na jadernou elektrárnu v jižní Mykolajivské oblasti

Ukrajinský prezident Zelenskyj v pondělí obvinil Kreml poté, co granát dopadl 300 metrů od jaderné elektrárny v Mykolajivské oblasti.

Raketa podle všeho poškodila budovy a roztříštila okna. V pivdennoukrainském zařízení byla dočasně vyřazena tři elektrická vedení. Informace aktuálně zveřejnil britský list The Guardian s odkazem na sociální sítě a portál The Kyiv Independent.

Ukrajinská státní jaderná společnost Energoatom uvedla, že všechny tři její jaderné reaktory fungují normálně a nebyly poškozeny. „Naštěstí mezi zaměstnanci stanice nebyly žádné oběti,“ uvedla elektrárenská společnost. Agentura zveřejnila dvě fotografie ukazující velký kráter, který byl podle ní způsoben výbuchem.

„Zapomněli, co je to jaderná elektrárna! Rusko ohrožuje celý svět. Musíme to zastavit, než bude příliš pozdě,“ napsal Zelenskyj na svém telegramu a twitteru. Již dříve obvinil Putina z jaderného terorismu a vydírání a vyzval mezinárodní společenství, aby zasáhlo. O bezohledném vojenském útoku an místní jadernou elektrárnu jsme vás již aktuálně informovali. <<

Oblast Mykolajiv,  je od začátku invaze pod neustálým raketovým útokem ruských sil. Ukrajina zahájila protiofenzívu s cílem osvobodit nedaleké město Cherson. Postupovala pomaleji než v Charkovské oblasti, přes rovinatý stepní terén a s ruskými jednotkami zakopanými.

DŘÍVE JSME PSALI:

Ruští vojáci v pondělí brzy ráno zaútočili na jadernou elektrárnu Pivdennoukrainsk

Nikola Macáková — 19. 09. 2022
Ruští vojáci v pondělí brzy ráno zaútočili na jadernou elektrárnu Pivdennoukrainsk v jižním ukrajinském regionu Mykolajiv.

Nutno podotknout, že Rusko a Ukrajina se stále navzájem obviňují z ostřelování závodu Záporoží, který je držen ruskými silami, ale provozován ukrajinským personálem. Ostřelování v minulých dnech poškodilo budovy a narušilo elektrické vedení. Otázkou kdo skutečně fyzicky útočí na jadernou elektrárnu v ukrajinském Záporoží je otázkou, neboť je plně pod kontrolou Ruské armády přesto, že v ní pracují ukrajinští zaměstnanci.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Portál UdálostiExtra.cz je soukromý projekt zcela bez dotací či jakékoliv jiné státní podpory. Přinášíme zajímavé zprávy a události z domova i ze světa. Zaměřujeme se také na magazínové rubriky a vše, co je čtené, komentované a zajímavé.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání