NATO odsuzuje ruská „falešná referenda“ na Ukrajině

Publikuje: Nikola Macáková — 22. 09. 2022
Úvodní stránka » Válka na Ukrajině » NATO odsuzuje ruská „falešná referenda“ na Ukrajině

NATO odsoudilo plány na uspořádání referend v okupovaných regionech na Ukrajině a označilo je za „nestoudné pokusy Moskvy o dobytí území.“

Informace dnes zveřejnil britský deník The Guardian s tím, že začátkem tohoto týdne čtyři Ruskem okupované ukrajinské regiony oznámily, že „údajně svobodně“ plánují uspořádat hlasování o vstupu do Ruské federace. Ukrajina a Západ naznačily, že anexe neuznají a že nové územní nároky Ruska nezpomalí Ukrajinu při opětovném získání svého suverénního území.

V dnešním prohlášení NATO uvedlo: Falešná referenda v Doněcké, Luhanské, Záporoží a Chersonské oblasti ukrajinská nemají žádnou legitimitu a budou do očí bijícím a výrazným porušením Charty OSN.

DŘÍVE JSME PSALI:

Ruský prezident Vladimir Putin oznamuje částečnou mobilizaci Ruska

Nikola Macáková — 21. 09. 2022
Putin přednesl národní projev, ve kterém oznámil částečnou mobilizaci v Rusku. Řekl, že armáda čelí vojenským operacím kolektivního Západu.

„Spojenci NATO neuznají jejich nezákonnou a nelegitimní anexi. Tyto země jsou Ukrajina,“ dodalo NATO v tiskové zprávě.

Aktuálně: Ruský ministr zahraničí Sergei Lavrov odešel ze zasedání Rady bezpečnosti OSN

Ruský ministr zahraničí Sergei Lavrov dnes arogantně odešel ze zasedání Rady bezpečnosti OSN poté, co obvinil Ukrajinu a její západní spojence z „beztrestnosti“ na Donbasu.

Ukrajina a její spojenci se nám pokoušeli „vnutit zcela odlišný příběh o ruské agresi,“ argumentoval Lavrov.

Na toto okamžitě zareagoval nový britský ministr zahraničí James Cleverly. „Opustil sněmovnu, nepřekvapuje mě to. Nemyslím si, že pan Lavrov chce slyšet kolektivní odsouzení této rady,“ sdělil na zasedání Rady bezpečnosti OSN Cleverly. Informace na twitteru zveřejnil Sky News.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Portál UdálostiExtra.cz je soukromý projekt zcela bez dotací či jakékoliv jiné státní podpory. Přinášíme zajímavé zprávy a události z domova i ze světa. Zaměřujeme se také na magazínové rubriky a vše, co je čtené, komentované a zajímavé.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání