Kyjev opět zasáhly ruské rakety

Publikuje: Nikola Macáková — 15. 11. 2022
Úvodní stránka » Válka na Ukrajině » Kyjev opět zasáhly ruské rakety

Nejméně dvě obytné budovy byly zasažené po dnešní ruském raketovém útoku v lokalitě ukrajinského Kyjeva.

Informace zveřejnil starosta města Vitalij Kličko na sociální síti Telegram. Podle agenturních zpráv a zahraničních medií se ozývají výbuchy i v dalších částech země.

Ruské síly na řadě míst na Ukrajině zasáhly objekty kritické infrastruktury. Hlásí je představitelé Charkova, Lvova, Rivne, Žytomyru, Poltavy nebo Sumské a Chmelnycké oblasti, shrnuje zpravodajský portál Meduza. V Charkově se kvůli výpadkům elektřiny zastavilo metro a v Kyjevě začaly havarijní odstávky proudu.

Raketový útok na Kyjevskou oblast: policie zveřejnila video na sociální síti, které sdílí web Ukrajinská pravda.

Ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba zveřejnil na Twitteru reakci na dnešní útoky Ruska, ke kterým došlo i v době, kdy se ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov zúčastnil summitu G20 na Bali a vykreslil Ukrajinu jako překážku míru.

Ruské rakety právě teď zabíjejí lidi a ničí infrastrukturu po celé Ukrajině. To je to, co Rusko říká k otázce mírových rozhovorů. Přestaňte navrhovat Ukrajině, aby přijala ruská ultimáta! Tento teror může být zastaven pouze silou našich zbraní a zásad,“ uvedl Kuleba.

Šéf ukrajinské prezidentské kanceláře Andrij Jermak útok označil za ruskou odpověď na silný projev prezidenta Volodymyra Zelenského k  účastníkům summitu G20 na Bali. „Někdo si doopravdy myslí, že Kreml chce mír? Kreml chce poslušnost. Ale teroristé na konec vždy prohrají,“ napsal Jermak na Twitteru.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Portál UdálostiExtra.cz je soukromý projekt zcela bez dotací či jakékoliv jiné státní podpory. Přinášíme zajímavé zprávy a události z domova i ze světa. Zaměřujeme se také na magazínové rubriky a vše, co je čtené, komentované a zajímavé.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání