Krutá zima na Ukrajině. Cherson zůstává bez elektřiny a vody, probíhá evakuace lidí

Publikuje: Nikola Macáková — 22. 11. 2022
Úvodní stránka » Válka na Ukrajině » Krutá zima na Ukrajině. Cherson zůstává bez elektřiny a vody, probíhá evakuace lidí

Putinovo válka na Ukrajině se vybírá krutou daň. Lidé nejen v osvobozeném Chersonu jsou bez elektřiny a vody.

Ukrajinská vláda nabízí lidem v nedávno osvobozeném městě Cherson, které zůstává většinou bez elektřiny a tekoucí vody bezplatnou evakuaci do regionů s lepší infrastrukturou, stejně jako bezplatné ubytování.

Vzhledem k obtížné bezpečnostní situaci ve městě a problémům s infrastrukturou se můžete na zimu evakuovat do bezpečnějších oblastí země,“ uvedla místopředsedkyně vlády Iryna Vereščuková v aplikaci pro zasílání zpráv Telegram.

Prezident Zelenskyj v pondělí vyzval Ukrajince, aby šetřili energií a uvedl, že by měli být opatrní a přerozdělovat svou spotřebu po celý den. Zároveň zopakoval, že polovina ukrajinské energetické infrastruktury byla masivně poškozena ruskými útoky

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov uvedl, že výpadky proudu a ruské útoky na energetickou infrastrukturu jsou důsledkem toho, že Kyjev není ochoten vyjednávat, informovala koncem minulého týdne státní tisková agentura TASS.

DŘÍVE JSME PSALI:

Rusko zahájilo téměř 400 úderů na východě Ukrajiny, říká Zelenskyj

Nikola Macáková — 21. 11. 2022
Ruské síly provedly v neděli a v pondělí 21. listopadu ráno na východě Ukrajiny téměř 400 úderů jako součást dělostřelecké palby.

Teploty v některých ukrajinských regionech již klesly pod bod mrazu, včetně hlavního města Kyjeva.

Ukrajinci budou s největší pravděpodobností žít s výpadky proudu nejméně do konce března 2023, řekl v pondělí šéf hlavního dodavatele energie, když vláda zahájila bezplatnou evakuaci lidí v Chersonu do jiných regionů.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Portál UdálostiExtra.cz je soukromý projekt zcela bez dotací či jakékoliv jiné státní podpory. Přinášíme zajímavé zprávy a události z domova i ze světa. Zaměřujeme se také na magazínové rubriky a vše, co je čtené, komentované a zajímavé.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání