Drony zasáhly nádrže s ropou na letišti v ruské Kurské oblasti

Publikuje: Nikola Macáková — 06. 12. 2022
Úvodní stránka » Válka na Ukrajině » Drony zasáhly nádrže s ropou na letišti v ruské Kurské oblasti

Na místním letišti v ruské Kurské oblasti pravděpodobně cíleně zasáhly drony s výbušninami nádrže s ropou. K útoku se nikdo nehlásí.

K útoku došlo den poté, co Rusko obvinilo Ukrajinu ze dvou dalších útoků dronů. Informace dnes zveřejnil britský list The Guardian.

Útok dronů zapálil nádrž na skladování ropy na letišti v Kursku, řekl ruský regionální guvernér, den poté, co se zdálo, že Ukrajina zahájila odvážné útoky dronů na dvě vojenská letiště hluboko na ruském území.

Roman Starovoyt, gubernátor Kurské oblasti hraničící s Ukrajinou, v aplikaci pro zasílání zpráv Telegram uvedl, že útok nemá žádné oběti a požár byl „lokalizován“.

Videozáznam zveřejněný na sociálních médiích ukázal velkou explozi osvětlující noční oblohu následovanou rozsáhlým požárem na letišti 280 km od ukrajinské hranice. Za rozbřesku byl nad místem stále vidět velký sloup černého kouře.

Kyjev ani Moskva to bezprostředně nekomentovaly…

Ruští představitelé obvinili z pondělních útoků upravené bezpilotní letouny Stříž, které byly poprvé vyrobeny v roce 1970 v sovětské éře a určeny k použití jako nácvik cílů.

Ukrajinské útoky na ruské vojenské cíle jsou v posledních týdnech stále odvážnější, protože Kyjev se snaží přenést válku Vladimira Putina proti Ukrajině na domácí frontu,“ píše list The Guardian.

Ruské ministerstvo obrany v pondělí uvedlo, že ukrajinské drony zaútočily na dvě letecké základny v Rjazani a Saratově na jihu středního Ruska, zabily tři vojáky, čtyři vážně zranily a poškodily dvě parkující letadla. Ruské ministerstvo obrany rovněž uvedlo, že pondělní útoky byly teroristickými činy, jejichž cílem bylo zneškodnit letadla s dlouhým doletem, a že nízko letící drony byly sestřeleny.

V pondělí 5. prosince ruské jednotky zasadily masivní úder vysoce přesnými zbraněmi dlouhého doletu umístěnými ve vzduchu a na moři na vojenský systém velení a řízení, obranná zařízení a související energetická zařízení Ukrajiny. Cíle úderu bylo dosaženo. Ovlivněny jsou všechny přiřazené objekty,uvádí ruské ministerstvo obrany.

DŘÍVE JSME PSALI:

Rusko má velké problémy v Doněcké oblasti na Ukrajině

Nikola Macáková — 03. 12. 2022
Rusko investuje velké vojenské úsilí, aby obsadilo město Doněck, tvrdí britská rozvědka.

Zařízení protivzdušné obrany zničilo šest bezpilotních letounů denně v oblastech osad Olchovatka, Charkovská oblast, Žytlovka, Stelmakhivka Luhanské lidové republiky, Vasiljevka, Sladkoje, Záporoží oblast,“ uvedlo v tiskové zprávě ruské ministerstvo obrany a podotklo, že kromě toho bylo zachyceno 15 raket HIMARS a „Uragan“ v oblastech osad Komissarivka Luhanské lidové republiky, Bogdanovka v oblasti Chersonu, Tokmak a Melitopol v oblasti Záporoží. V blízkosti vesnice Morozovka v Chersonské oblasti byly sestřeleny dvě americké protiradarové rakety HARM.

Ukrajina se k žádnému z útoků přímo nepřihlásila. Nicméně vysoký ukrajinský představitel, citovaný New York Times uvedl, že drony zapojené do pondělních útoků byly vypuštěny z ukrajinského území a nejméně jeden z útoků byl proveden s pomocí speciálních sil v blízkosti základny.

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz, je v kostce zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. Magazín UdálostiExtra.cz, je soukromý projekt zcela bez dotací, jakékoliv státní podpory či politické příslušnosti.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání