Chersonská humanitární situace je vážná. V oblasti chybí voda, léky i potraviny

VIDEO
Publikuje: Nikola Macáková — 13. 11. 2022
Úvodní stránka » Válka na Ukrajině » Chersonská humanitární situace je vážná. V oblasti chybí voda, léky i potraviny

Ukrajinská armáda hrdě osvobodila město Cherson. Ovšem ruští okupanti za sebou zanechali totální zkázu v podobě devastace infrastruktury.

Ruské síly zničily klíčovou infrastrukturu v jižním ukrajinském městě Cherson, než se stáhly, řekl ve svém posledním vyjádření prezident Volodymyr Zelenskyj.

Před útěkem z Chersonu zničili okupanti veškerou kritickou infrastrukturu; komunikace, vodu, teplo, elektřinu,“ řekl ukrajinský prezident.

Od dnešního večera obranné síly získaly zpět kontrolu ve více než 60 osadách Chersonské oblasti, policie začala přijímat stabilizační opatření. Stabilizační opatření probíhají také v samotném Chersonu.

Před útěkem z Chersonu zničili okupanti veškerou kritickou infrastrukturu – komunikace, dodávky vody, teplo, elektřinu…a podobně. Rusové všude mají stejný cíl – co nejvíce se vysmívat lidem a škodit. Ale všechno obnovíme. Věř mi. I když to nějakou dobu trvá, už teď je všem jasné, že výsledek bude náš, ukrajinský,“ uvedl ve svém sdělení prezident Zelenskyj.

Nyní je velmi důležité říci všem obyvatelům Chersonu, aby byli velmi opatrní a nepokoušeli se nezávisle sami kontrolovat žádné budovy a objekty, které v regionech zanechali ponechali zničené okupanti. V Chersonu pracuje deset skupin odborníků na likvidaci bomb. Na místě pracuje policie a jsou zde různé jednotky obranných sil. Dnes se bohužel jeden z našich ženistů zranil při odminování místní administrativní budovy. Proto, prosím, milí občané Chersonu, buďte velmi opatrní a informujte policii nebo záchranáře či armádu o jakýchkoli podezřelých předmětech, které uvidíte,vysvětlil dále Zelenskyj.

Chersonův starosta řekl, že humanitární situace je vážná kvůli nedostatku vody, léků a základních potravin, protože obyvatelé oslavují své osvobození v tom, co Zelenskyj nazval „historickým dnem“.

Město má kritický nedostatek, hlavně vody. V současné době není dostatek léků, není dostatek chleba, protože se nedá upéct: není elektřina,“ dodal Roman Holovnia. Informace zveřejnil britský deník The Guardian s odkazem na agenturu Reuters.

DŘÍVE JSME PSALI:

Ukrajinská armáda přijíždí do centra Chersonu, který je již osvobozen

Nikola Macáková — 11. 11. 2022
Ukrajinské ozbrojené síly dosáhly centra města Cherson, který je aktuálně plně pod ukrajinskou kontrolou.

Zelenskyj rovněž podotkl, že úřady se ve snaze stabilizovat region vypořádaly s téměř 2000 minami, spouštěcími dráty a nevybuchlými granáty, které zanechali odcházející Rusové v regionu. Dále poděkoval všem, kteří bojují za svobodu na Ukrajině a denně nasazují své životy.

Obranné síly získaly zpět kontrolu nad více než 60 osadami Chersonské oblasti – projev prezidenta Ukrajiny

Celý projev prezidenta Ukrajiny k osvobození Chersonské oblasti.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Portál UdálostiExtra.cz je soukromý projekt zcela bez dotací či jakékoliv jiné státní podpory. Přinášíme zajímavé zprávy a události z domova i ze světa. Zaměřujeme se také na magazínové rubriky a vše, co je čtené, komentované a zajímavé.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání