Česká republika vyzývá ke zřízení zvláštního mezinárodního tribunálu pro válečné zločiny

Publikuje: Nikola Macáková — 17. 09. 2022
Úvodní stránka » Válka na Ukrajině » Česká republika vyzývá ke zřízení zvláštního mezinárodního tribunálu pro válečné zločiny

Česká republika vyzvala ke zřízení zvláštního mezinárodního tribunálu poté, co byl objeven masový hrob ve městě Izium.

Ukrajinští představitelé objevili více než 440 těl, některá byla nalezena se svázanýma rukama za zády. O tématu jsme Vás již aktuálně informovali.

DŘÍVE JSME PSALI:

Oběti z masového hrobu Izium vykazují známky mučení, tvrdí Ukrajina

David Bárta — 17. 09. 2022
Ukrajina aktuálně tvrdí, že některá z více než 440 těl nalezených pohřbených v lese měla svázané ruce za zády.

Volodymyr Zelenskyj se odvolával na jména dalších ukrajinských měst, kde podle úřadů ustupující ruské jednotky zanechaly masové hroby civilistů.

„Buča, Mariupol, teď bohužel Izium,“ řekl ukrajinský prezident. „Rusko zanechává smrt všude. A musí za to být plně zodpovědné, dodal Zelenskyj.“

DŘÍVE JSME PSALI:

V znovu dobytém ukrajinském Iziu našli masový hrob s 440 těly

Nikola Macáková — 16. 09. 2022
Volodymyr Zelenskyj přirovnává objev k masakru v Buči provedenému ruskými silami. Ukrajinští úředníci začínají forenzní vyšetřování.

V sérii tweetů v sobotu Jan Lipavský, ministr zahraničních věcí České republiky, uvedl že Rusko po sobě zanechalo masové hroby stovek zastřelených a mučených lidí v oblasti Izjumu. V 21. století jsou takové útoky proti civilnímu obyvatelstvu nemyslitelné a odporné. Nesmíme to přehlížet! Stojíme za potrestáním všech válečných zločinců. #StandwithUkraine.

„Vyzývám k urychlenému zřízení zvláštního mezinárodního tribunálu, který bude stíhat zločin agrese,“ napsal ministr Lipavský na Twitteru.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Portál UdálostiExtra.cz je soukromý projekt zcela bez dotací či jakékoliv jiné státní podpory. Přinášíme zajímavé zprávy a události z domova i ze světa. Zaměřujeme se také na magazínové rubriky a vše, co je čtené, komentované a zajímavé.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání