Andrij Jermak: mobilizovaní Rusové, kteří se vzdají, mají šanci zachránit si život

Publikuje: Nikola Macáková — 27. 09. 2022
Úvodní stránka » Válka na Ukrajině » Andrij Jermak: mobilizovaní Rusové, kteří se vzdají, mají šanci zachránit si život

Andrij Jermak, šéf kanceláře ukrajinského prezidenta nabádal nové ruské brance, aby se na Ukrajině vzdali, a tím si zachránili život.

Jermak na twitteru naznačil, že ruským brancům, kteří jsou posíláni na frontu v rámci částečné mobilizace oznámené minulý týden, by bylo nejlépe doporučit, aby se při první příležitosti vzdali.

„Mobilizovaní Rusové, kteří se vzdají, mají šanci zachránit si život. Všichni ostatní to nebudou mít,“ napsal doslovně Andrij Jermak na sociální síti.

O válku nikdo nestojí…

Nutno zmínit skutečnost, že nejen z Ruska – obecně, ale také z Ruskem ovládaných území Ukrajiny, jako je například ukrajinské Záporoží lidé aktuálně prchají ve velkém. A to doslova. Nikdo o Putinovo válku nestojí. Lidé jak na Ukrajinské tak ale i na Ruské straně chtějí žít v Míru, nikoliv se nesmyslně vraždit a nechat zabíjet na Ukrajině, pouze proto, že si to umanul jeden „šílený“ vůdce a jeho vojenští kumpáni.

DŘÍVE JSME PSALI:

Vláda dočasně obnoví kontroly na státní hranici se Slovenskem

Nikola Macáková — 27. 09. 2022
S ohledem na zhoršení situace v oblasti nelegální migrace do Česka vláda rozhodla dočasně obnovit kontroly na státní hranici se Slovenskem.

Oliver Carroll, který je zahraničním korespondentem časopisu Economist, zveřejnil obrázek aut stojících ve frontě na kontrolním stanovišti s Ruskem okupovanou Záporoží.

V následném tweetu zahraniční reportér Carroll uvedl, že Rusové byli vždy tak laskaví, že namalovali své značky „Z“ na auta, která nechali projet. Lidé je poblíž hranic drhli, když se zastavili na ukrajinsky kontrolovaném území.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Portál UdálostiExtra.cz je soukromý projekt zcela bez dotací či jakékoliv jiné státní podpory. Přinášíme zajímavé zprávy a události z domova i ze světa. Zaměřujeme se také na magazínové rubriky a vše, co je čtené, komentované a zajímavé.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání