2.6 C
Czech Republic
23. ledna 2022
DomůSportovní zpravodajstvíTenista Djokovič uspěl u soudu a může se účastnit Australian Open

Tenista Djokovič uspěl u soudu a může se účastnit Australian Open

Australský federální soud v Melbourne vyhověl apelaci srbského světového tenisty Novaka Djokoviče.

Djokovič, se odvolal proti oprávněnosti zrušení svého australského víza a rozhodnutí o deportaci přijatého pohraniční službou této země.

Sdělil to soudce Anthony Kelly v online přenosu zasedání.

Soudce okresního soudu po pětihodinovém zasedání zrušil rozhodnutí australských úřadů o zrušení víza srbského tenisty. Soud se rovněž usnesl, že žalovaná, kterou je ministryně vnitra Karen Andrews, je povinna uhradit všechny soudní náklady a „podniknout všechny potřebné kroky pro neprodlené osvobození žalobce“ z hotelu pro migranty, kde se Djokovič nacházel od 6. ledna 2022.

Srbský tenista byl zadržen ve středu večer na letišti v Melbourne kvůli problému s doklady. Později bylo uvedeno, že Djokovič nedokázal předložit příslušníkům australské pohraniční služby „objektivní a poctivé důkazy toho, že má legitimní zdravotní výjimku“ z vakcinace proti covidu-19. Po slyšení, které trvalo celou noc, bylo vízum tenisty zrušeno, byl varován o nutnosti opustit Austrálii. Djokovič se obrátil na australský federální soud a odvolal se proti oprávněnosti rozhodnutí pohraniční služby.

Federální pohraniční služba znovu kvůli skandálu se zrušením Djokovičova víza prověřila doklady dvou dalších účastníků tenisového Australian Open, kteří měli výjimku z očkování proti covidu-19 a vstoupili do země bez povinného očkování, a zrušila vízum české tenistky Renaty Voráčové.

Účast Djokoviče na Australian Open

Pořadatelé Australian Open 5. ledna potvrdili, že Djokovič získal povolení ke vstupu do země a účasti v turnaji na základě zdravotní výjimky z očkování proti covidu-19. Tato zpráva vyvolala ostře negativní reakci v zemi a byla příčinou tvrdé kritiky na adresu samotného sportovce a také federálních a regionálních australských úřadů, které byly obviněny z dvojího metru.

Australská tenisová federace a vláda státu Victoria učinily prohlášení, že Djokovič získal povolení ke vstupu do země, poněvadž předložil přesvědčivé důkazy, že nepodléhá vakcinaci, místní média a australští uživatelé internetu však na tato tvrzení reagovali skepticky.

„Djokovičovi je 34 let, získal 20 grandslamových titulů (9x Australian Open, 6x Wimbledonu, 3x USA Open, 2x French Open). Celkem má na kontě 86 titulů na turnajích pod záštitou Asociace profesionálních tenistů. Djokovič je rovněž držitelem bronzu z Olympijských her v Pekingu (2008). Dříve byla zveřejněna zpráva, že Srb může vynechat první turnaj Grand Slam sezóny kvůli odmítnutí očkování,“ uvádí k tématu zahraniční redakce portálu snews.com.

Australian Open proběhne v Melbourne od 17. do 30. ledna.

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

Kouzelná propiska Pekarové změní životy Čechů

Šéfová Poslanecké sněmovny a předsedkyně hnutí TOP 09 Markéta Pekarová Adamová byla nedávno na své první pracovní cestě na Slovensku.

Za sobotu přibylo 18 334 nově nakažených koronavirem

Ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo sobotní statistiky nově nakažených lidí v České republice koronavirem.

Hokejista Hrabík rasistického gesta lituje, trest si odpyká

Hokejista Kryštof Hrabík se omluvil za rasistické gesto, kvůli němuž vyfasoval v nižší zámořské soutěži AHL zákaz účasti na 30 zápasech.

Komunisté jsou připraveni bojovat za zájmy pracujících a seniorů

Programové prohlášení nové vlády Petra Fialy je spojením velmi obecných a přitom značně rozporuplných slibů a také ambicí.

Tragická nehoda na Karvinsku. Zraněno bylo několik lidí, jeden muž zemřel

V obci Horní Těrlicko na Karvinsku došlo, v pátek odpoledne k tragické dopravní nehodě, která si vyžádala zásah všech záchranných složek.

Vít Rakušan: Ochrana vnější hranice je naší prioritou

Dobře chráněné vnější hranice EU nebo užší spolupráce se třetími zeměmi jako prevence proti nelegální migraci.

Česká pošta bude propouštět! Bude rušit 669 pracovních míst

V květnu letošního roku čeká Českou poštu zrušení 669 pracovních míst. Především to budou místa manažerská a úřednická.

Za pátek přibylo v Česku 26 597 nových případů covidu-19

Laboratoře v České republice odhalily za pátek 26 597 nových případů covidu-19, což je dvojnásobek toho, co před týdnem.

Odmítáme ruskou agresi a stojíme plně za vámi, řekla Pekarová ukrajinskému velvyslanci

Předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) se opět vyjádřila na zahraničněpolitické téma.

V nemocnicích ubývá pacientů s covidem-19, ovšem ministerstvo hlásí dalších 30 tis. nakažených

Čtvrteční testy na covid-19 v Česku prokázaly 26 907 nově nakažených koronavirem k tomu je nutné přičíst také 3 631 reinfekcí.