DomůSportovní zpravodajstvíSlovenka Vlhová ovládla oba slalomy Světového poháru ve finském Levi

Slovenka Vlhová ovládla oba slalomy Světového poháru ve finském Levi

Slovenka Petra Vlhová vyhrála i nedělní slalom Světového poháru alpských lyžařek ve finském Levi, navázala tak na sobotní vítězství.

Životní maximum ve finském středisku vybojovala Češka Martina Dubovská, která skončila šestá.

Za Vlhovou na druhém místě nehledě na velkou chybu skončila Mikaela Shiffrinová, která za Slovenkou zaostala s mankem 0,47 sekundy, třetí místo bere Lena Dürrová (+0,78 s).

Pro rodačku z Liptovského Mikuláše je to 47. pódium ve Světovém poháru. Slalom v Levi vyhrála již popáté. Za každé vítězství dostala soba, k Igorovi, Lujze, Pepi a Michalovi tak přibude další.

Vlhová ovládla již dopolední první kolo, trať ji nedělala problémy, nedělala výrazné chyby a od startu do cíle zvyšovala svůj náskok.

Své nejlepší umístění ve Světovém poháru v Levi vybojovala česká lyžařka Martina Dubovská, která v neděli skončila šestá. Své maximum si vylepšila o dvě pozice. I pro Dubovskou je finské středisko oblíbenou destinací, protože před dvěma lety tady poprvé pronikla do elitní desítky.

Dubovská po prvním kole byla na sedmém místě, na Vlhovou ztrácela 73 setin. Druhá Češka Gabriela Capová se do finálové třicítky nedostala.

„Světový pohár alpských lyžařek bude pokračovat příští týden v americkém Killingtonu, kde se 27. listopadu pojede obří slalom a 28. listopadu je na programu slalom,“ doplnila závěrem zahraniční redakce portálu snews.com, která o tom dnes informovala.

NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY

Nebojte se mluvit s lékařem, nabádá pacientská organizace revmatiky

Roky trpěli zbytečně, protože se báli lékaře požádat o změnu léčby – i takto zní příběhy pacientů s revmatoidní artritidou.

Smutný pondělní rekord jihomoravských krajských záchranářů

V posledních týdnech zažívají záchranáři obrovský nápor. Zvyšují se počty tísňových volání, realizovaných výjezdů a covidových pacientů.

Za úterý přibylo v Česku 21 973 nově nakažených covidem-19

V úterý testy odhalily 21 973 nově nakažených v republice. Minulé úterý jich bylo 25 891.

Dva premiéři a nefunkční prezident, veřejnost je pobouřena

Velkou vlnu kritiky vzbudilo jednání prezidenta Zemana, který se ne příliš důstojně aktuálně schází s novými kandidáty na ministry.

Liberecká krajská záchranka má akreditaci svědčící o kvalitě služeb

Liberecká krajská záchranka získala osvědčení v oblasti kvality a především bezpečí poskytované zdravotnické i lékařské péče.

Babiš a Fiala chtějí během týdne naočkovat milion lidí posilující dávkou

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a designovaný předseda vlády Petr Fiala (ODS) podpořili projekt Naočkujme milion lidí posilující dávkou.

Babiš s Fialou podpořili protiepidemický projekt

Iniciativa Lékaři pomáhají Česku dnes prezentovala projekt Naočkujeme milion lidí posilující dávkou za týden a pomozme našim zdravotníkům.

Jednou z nejčastějších plastických operací v Česku je úprava víček

Trend estetických zákroků je na vzestupu. Za plastické operace Češi ročně utratí okolo dvou miliard korun.

Praktičtí lékaři „jedou na hraně“

Fungují na plné obrátky a začínají se přehřívat. I tak by šlo popsat současný stav v ordinacích praktických lékařů v České republice.

V Česku za pondělí přibylo 17 599 nakažených koronavirem

Epidemie sílí. Laboratoře v Česku za pondělí zveřejnily počty nově nakažených covidem-19, bylo jich 17,5 tisíce lidí.