2.4 C
Czech Republic
23. ledna 2022
DomůSportovní zpravodajstvíSkandál kolem neočkovaného Djokoviče

Skandál kolem neočkovaného Djokoviče

Srbský prezident A. Vučić slíbil, že se jeho vláda se zastane tenisty Novaka Djokoviče, který má problémy s účastí v Australian Open.

Britské noviny The Times, ve středu napsaly, že Djokovič nedokázal absolvovat pasovou kontrolu po příletu do Austrálie kvůli chybě při podání dokumentů na vízum. Člen Djokovičova týmu, který měl na starosti vybavení dokladů, udělal chybu při volbě víza, které se nedá dostat se zdravotní výjimkou z očkování. Chyba byla zjištěna při překročení hranice Austrálie. Agentura France Presse píše, že rozhodnutí má v dané situaci přijmout federální vláda a nikoli úřady státu Victoria, kde se má konat Australian Open.

„Právě jsem ukončil telefonní rozhovor s Novakem Djokovičem. Řekl jsem našemu Novakovi, že za ním stojí celé Srbsko, že všechny naše úřady podnikají opatření, aby ponižování nejlepšího světového tenisty skončilo co možná nejdříve. Srbsko hodlá bojovat za Novaka Djokoviče, za spravedlnost a spravedlivost v souladu se všemi články mezinárodního práva,“ napsal Vučić na Instagramu a dodal, že „Novak je síla,“ a také zveřejnil fotku sportovce.

Australský premiér Scott Morrison sdělil v komentáři k situaci, že první světová raketa, které byl odmítnut vstup do Austrálie, nedokázala předložit důkazy, jež by odůvodnily jeho zdravotní výjimku z očkování proti koronaviru.

„Co se týče pana Djokoviče… vstup s vízem vyžaduje dvě očkování nebo zdravotní výjimku… Vstupující musí odůvodnit, proč nemohou být očkováni. Nedokázal to odůvodnit,“ prohlásil Morrison na tiskové konferenci, kterou přenášela televize Sky News Australia.

Podle jeho slov zavedly četné státy pravidlo, podle kterého nesmí osoby, jež nejsou občany, vstoupit bez vakcinace nebo zdravotní výjimky. Podle nových informací, australská vláda souhlasila s odložením deportace srbského tenisty Novaka Djokoviče, jehož vízum bylo předtím anulované. Informoval o tom advokát sportovce.

V médiích se poslední měsíc objevovaly různé zprávy o účasti Djokoviče na Australian Open. 34letý Srb nejednou odmítl odpověď na otázku o příčinách své zdravotní výjimky z očkování, kdežto pořadatelé turnaje žádají, aby všichni účastníci byli naočkováni proti koronaviru, anebo měli zdravotní výjimku. V úterý informoval Djokovič, že tuto výjimku získal.

„Australian Open startuje 17. ledna v Melbourne. Djokovič, je devítinásobný a poslední vítěz turnaje,“ doplnila k tématu zahraniční redakce portálu snews.com, které o tématu také informovala.

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

Kouzelná propiska Pekarové změní životy Čechů

Šéfová Poslanecké sněmovny a předsedkyně hnutí TOP 09 Markéta Pekarová Adamová byla nedávno na své první pracovní cestě na Slovensku.

Za sobotu přibylo 18 334 nově nakažených koronavirem

Ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo sobotní statistiky nově nakažených lidí v České republice koronavirem.

Hokejista Hrabík rasistického gesta lituje, trest si odpyká

Hokejista Kryštof Hrabík se omluvil za rasistické gesto, kvůli němuž vyfasoval v nižší zámořské soutěži AHL zákaz účasti na 30 zápasech.

Komunisté jsou připraveni bojovat za zájmy pracujících a seniorů

Programové prohlášení nové vlády Petra Fialy je spojením velmi obecných a přitom značně rozporuplných slibů a také ambicí.

Tragická nehoda na Karvinsku. Zraněno bylo několik lidí, jeden muž zemřel

V obci Horní Těrlicko na Karvinsku došlo, v pátek odpoledne k tragické dopravní nehodě, která si vyžádala zásah všech záchranných složek.

Vít Rakušan: Ochrana vnější hranice je naší prioritou

Dobře chráněné vnější hranice EU nebo užší spolupráce se třetími zeměmi jako prevence proti nelegální migraci.

Česká pošta bude propouštět! Bude rušit 669 pracovních míst

V květnu letošního roku čeká Českou poštu zrušení 669 pracovních míst. Především to budou místa manažerská a úřednická.

Za pátek přibylo v Česku 26 597 nových případů covidu-19

Laboratoře v České republice odhalily za pátek 26 597 nových případů covidu-19, což je dvojnásobek toho, co před týdnem.

Odmítáme ruskou agresi a stojíme plně za vámi, řekla Pekarová ukrajinskému velvyslanci

Předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) se opět vyjádřila na zahraničněpolitické téma.

V nemocnicích ubývá pacientů s covidem-19, ovšem ministerstvo hlásí dalších 30 tis. nakažených

Čtvrteční testy na covid-19 v Česku prokázaly 26 907 nově nakažených koronavirem k tomu je nutné přičíst také 3 631 reinfekcí.