2.4 C
Czech Republic
23. ledna 2022
DomůSportovní zpravodajstvíMladé České i Ruské hokejisty vykázali z letadla, hovoří se o mezinárodní...

Mladé České i Ruské hokejisty vykázali z letadla, hovoří se o mezinárodní ostudě

Juniorské národní hokejové týmy Ruska a Česka byly vykázány z letadla do Calgary za porušení pravidel chování.

Informovala o tom na Twitteru novinářka Marie Lehmannová.

Novinářka poznamenala, že důvodem rozhodnutí posádky z letecké společnosti Air Canada byla jednak konzumace alkoholu hráči obou národních týmů, a také kouření a odmítání nošení roušek.

„Zmiňme, že v Kanadě na konci prosince odstartovalo Mládežnické mistrovství světa v hokeji, které mělo skončit na začátku ledna. Mezinárodní hokejová federace však v noci na 30. prosince oznámila předčasné zrušení turnaje kvůli zjištění několika případů nákazy koronavirem mezi hokejisty,“ uvedla dnes k tématu zahraniční redakce portálu snews.com, která o tom rovněž informovala.

Uvádí se, že letadlo s hokejisty ve věku do 20 let po přerušení mistrovství světa mělo údajně zamířit do Frankfurtu. Letadlem společnosti Air Canada se do Evropy měly vydat národní výběry Česka, Ruska a také Finska. Odletět ovšem mohli jen Finové.

„Mládežnické reprezentace Ruska a Česka v hokeji byly vykázány z letu z Calgary do Frankfurtu. Byly zaznamenány případy nedodržování rouškového režimu, Češi s sebou měli pivo. Hlavní trenér ruského týmu Sergej Zub kouřil v tunelu do letadla,“ řekl zdroj.

Manažer českého týmu Otakar Černý považuje Rusy za výlučné víníky situace.

„Máme čisté svědomí a jsem přesvědčen, že naši hráči nic neporušili, nikdo z nich ani nebyl letuškami upozorněn na špatně nasazenou roušku,“ zdůraznil.

„Naopak někteří Rusové roušku ani neměli, což některé kanadské spolucestující hodně pobuřovalo a stěžovali si na to letuškám. Je to tedy další komplikace letošního mistrovství světa juniorů,“ dodal Černý.

Sportovní manažer tvrdí, že posádka nenechala vyklidit jen Rusy, ale celé letadlo, pouze z toho důvodu, že letušky označily za viníky celé situace mladé muže v šedivých mikinách Nike.

„Tyto mikiny nafasovali všichni hráči před začátkem šampionátu. Bohužel ty české vypadají úplně stejně jako ruské jen s tím rozdílem, že na mikinách našich hráčů je nápis ‚Czech Republic‘ a na těch ruských ‚Russia‘. A prakticky pouze z toho důvodu nás hodili do stejného pytle jako Rusy a řekli nám, že celá česká a ruská výprava už do letadla nesmí nastoupit,“ vysvětlil Černý.

Naproti tomu Finové oblečení do své klasické modro-bílé kombinace dostali povolení nastoupit a odletět. Ale i Čechům se podařilo situaci vyřešit, i když poněkud později.

„Lehce bizarní na celé situaci je, že poté, co letadlo bez nás odletělo, se nám zástupci Air Canada omluvili a na jejich náklady nám zajistili hotel a let do Frankfurtu ve stejný čas o den později. Ujistili nás také, že nepoletíme stejným letem jako ruští hokejisté,“ přiblížil dění na letišti Černý.

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

Kouzelná propiska Pekarové změní životy Čechů

Šéfová Poslanecké sněmovny a předsedkyně hnutí TOP 09 Markéta Pekarová Adamová byla nedávno na své první pracovní cestě na Slovensku.

Za sobotu přibylo 18 334 nově nakažených koronavirem

Ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo sobotní statistiky nově nakažených lidí v České republice koronavirem.

Hokejista Hrabík rasistického gesta lituje, trest si odpyká

Hokejista Kryštof Hrabík se omluvil za rasistické gesto, kvůli němuž vyfasoval v nižší zámořské soutěži AHL zákaz účasti na 30 zápasech.

Komunisté jsou připraveni bojovat za zájmy pracujících a seniorů

Programové prohlášení nové vlády Petra Fialy je spojením velmi obecných a přitom značně rozporuplných slibů a také ambicí.

Tragická nehoda na Karvinsku. Zraněno bylo několik lidí, jeden muž zemřel

V obci Horní Těrlicko na Karvinsku došlo, v pátek odpoledne k tragické dopravní nehodě, která si vyžádala zásah všech záchranných složek.

Vít Rakušan: Ochrana vnější hranice je naší prioritou

Dobře chráněné vnější hranice EU nebo užší spolupráce se třetími zeměmi jako prevence proti nelegální migraci.

Česká pošta bude propouštět! Bude rušit 669 pracovních míst

V květnu letošního roku čeká Českou poštu zrušení 669 pracovních míst. Především to budou místa manažerská a úřednická.

Za pátek přibylo v Česku 26 597 nových případů covidu-19

Laboratoře v České republice odhalily za pátek 26 597 nových případů covidu-19, což je dvojnásobek toho, co před týdnem.

Odmítáme ruskou agresi a stojíme plně za vámi, řekla Pekarová ukrajinskému velvyslanci

Předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) se opět vyjádřila na zahraničněpolitické téma.

V nemocnicích ubývá pacientů s covidem-19, ovšem ministerstvo hlásí dalších 30 tis. nakažených

Čtvrteční testy na covid-19 v Česku prokázaly 26 907 nově nakažených koronavirem k tomu je nutné přičíst také 3 631 reinfekcí.