Lionel Messi. Zdroj: archiv, Кирилл Венедиктов/Creative Commons/CC BY-SA 3.0

Fotbalista Paris Saint-Germain FC Lionel Messi může za tři roky vydělat minimálně 110 milionů eur. Informuje o tom L´Equipe.

Lépe je na tom z fotbalistů pouze Neymar.

Šestinásobný držitel Zlatého míče Messi v létě opustil španělskou Barcelonu, ve které strávil celou svou profesionální kariéru. Po vypršení smlouvy ve Španělsku podepsal s francouzským Paris Saint-Germain FC na tři roky.

Podle médií si Messi za první sezónu v Paříži vydělá 30 milionů eur, jeden milion bude fotbalistovi vyplacen v kryptoměně. Pokud Argentinec v Paříži odehraje i druhou a třetí sezónu, dostane každý rok 40 milionů eur. Deset milionů je každoroční bonus za loajalitu.

Messi si však mezi fotbalisty nevydělá nejvíc. Roční plat má nejvyšší Neymar, který si v Paříži vydělá 1,45 miliard korun ročně. Následuje Messi s 890 miliony ročně, na třetím místě je Portugalec Cristiano Ronaldo, který si v Manchesteru United přijde na 750 milionů ročně.

Nejlepší jihoamerický kanonýr

Argentinský fotbalista Lionel Messi se stal nejlepším jihoamerickým střelcem, díky hattricku do sítě Bolívie překonal legendárního Pelého.

Sám fotbalista označil tento svůj rekord za unikátní okamžik v jeho životě, o něž velmi dlouho usiloval.

Argentina 9. září zvítězila kvalifikačním zápase na Mistrovství světa v roce 2022 nad Bolívií 3:0. Všechny tři góly vstřelil do soupeřovy branky právě Messi. Díky tomu vytvořil nový rekord počtu vstřelených branek v dresu národního týmu z Jižní Ameriky. Hráč tak ve svých 34 letech má na kontě 79 gólů ve 153 odehraných zápasech za národní tým.

„Messimu se podařilo překonat jiného legendárního fotbalového hráče – Pelého. Tomu se podařilo vstřelit v dresu brazilského národního týmu 77 gólů,“ uvedla zahraniční redakce portálu sputniknews.com, která o tom informovala.