2.6 C
Czech Republic
23. ledna 2022
DomůSportovní zpravodajstvíLeonidas gym Dubí na Mistrovství světa v Bangkoku

Leonidas gym Dubí na Mistrovství světa v Bangkoku

Původně mezinárodní organizace thajského boxu IFMA juniorské mistrovství světa zrušilo a v plánu bylo pouze pro dospělé.

UdálostiExtra.cz o tom dnes informoval hlavní trenér dubského Leonidas Gymu Ladislav Horejš s tím, že jak si již všichni u Covidového světa zvyknuli na poslední chvilku je vše jinak a IFMA v registracích otevírá juniorské kategorie. Naštěstí jsme všichni v létě ještě počítali, že svět bude a tak jsme se připravili i na přísné podmínky pro cestu do Thajska, jako je očkování proti covid -19, speciální pojištění, které kryje výlohy při případné pozitivitě, uhrazený karanténí hotel na 24hodin, PCR test před odletem a ještě po příletu.

Z Leonidas gym Dubí se vydala přes oceán čtveřice juniorů Matěj Šimůnek , Tomáš Karel Barták , Lukáš Klaška a Martin Nebřenský s doprovodem Ladislavem Horejšem šéf trenérem Leonidas gymu a reprezentačním trenérem juniorů České republiky C.M.T.A.

Plán byl po příletu byl aklimatizační soustředění na Pattaye a po té se připojíme k dospělé reprezentaci v Bangkoku, kde se bude na Národním stadionu konat mistrovství světa.

Asi nejhorší věc za celou dobu bylo čekání na výsledky PCR testu na karanténím hotelu. Odběr byl v 19:00 a výsledky byli hned v 8:00 ráno i když je to rychlejší jak u nás bylo to nekonečné.

Po negativním testu jsme mohli vyrazit na Pattayu, kde jsme dvoufázově trénovali ve školách Petchrungruang ,kde trénovala i slovenská reprezentace a potom ve známém Sityodtongu.

Po aklimatizaci jsme se vydali do Bangkoku do hotelu Ambassador, kde se registrovalo k MS IFMA.

Celé MS pak trvalo od 4. – 12. prosince 2021.

„Začátek mistrovství se nám moc nedařilo covidova pauza byla znát, hlavně když postsovětské státy žádnou pauzu neměli, vše začalo snad nejtěžším možným losem pro všechny, ale kdo chce byt nejlepší musí i porazit nejlepší,“ uvedl Horejš.

Lukáš Klaška 18 let (z Krupky) byl vyřazen thajským reprezentantem. A chuť si zpravil až v další soutěži, kde vyhrál bronz.

Tomáš Barták 17 let (z Dubí) se utkal s polským medailistou a prohrává na body asi úplně nejtěsněji, jak jde u jednoho rozhodčího o 1 bod. Také si pak v další soutěži zpravil chuť bronzem.

Matěj Šimůnek 14 let (z Dubí) jeho postup zastavil Ukrajinec, chuť si také zpravil v další soutěži, kde bral také Bronz.

„Martin Nebřenský 13 let (z Krupky) jeho postup zastavil velice zkušený Rus, ale nutno podotknout, že Martin byl úplným nováčkem na mezinárodní soutěži a rus byl zkušený závodník s mnoha knokauty i na mezinárodní scéně. Martin se do něj obul bez respektu a třetí kolo mu i pořádně zatopil. S této pyramidy veze bronz, v další soutěži ještě bere stříbro a stává se vice mistrem,“ upřesnil hlavní trenér.

A to nejlepší na konec , IFMA otevřela cca 30 nových váhových kategorii kam jsme nabídli Šimůnka a Nebřenského, kteří byli zařazeni do nových pyramid v jiných váhách. A výsledek už si zde kluci nenechali utéct, Matěj Šimůnek i Martin Nebřenský se stali juniorskými mistry světa.

Závěr je tedy 2 zlaté , 1 stříbrná a 4 bronzové medaile. Tak jsme nějaké ty medaile přivezli.

„Týden po návratu si Šimůnek , Nebřenský a Barták ještě vyzkoušeli Čínský box kde jsme brali 2x zlato a 1 stříbro. Matin svůj zápas vyhrál na body a druhy vzdáním, tím bere Zlato, Matějovo soupeř vzdání a KO a tím bere Zlato, poslední pak Tomáš vyhrává KO a druhy prohrává na body se zemařem, ale na zemi mi nebojujeme tak to neumíme, ale i tak zkušenost. Tomáš bral stříbro,“ doplnil závěrem šéf trenér Leonidas gymu Ladislav Horejš.

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

Kouzelná propiska Pekarové změní životy Čechů

Šéfová Poslanecké sněmovny a předsedkyně hnutí TOP 09 Markéta Pekarová Adamová byla nedávno na své první pracovní cestě na Slovensku.

Za sobotu přibylo 18 334 nově nakažených koronavirem

Ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo sobotní statistiky nově nakažených lidí v České republice koronavirem.

Hokejista Hrabík rasistického gesta lituje, trest si odpyká

Hokejista Kryštof Hrabík se omluvil za rasistické gesto, kvůli němuž vyfasoval v nižší zámořské soutěži AHL zákaz účasti na 30 zápasech.

Komunisté jsou připraveni bojovat za zájmy pracujících a seniorů

Programové prohlášení nové vlády Petra Fialy je spojením velmi obecných a přitom značně rozporuplných slibů a také ambicí.

Tragická nehoda na Karvinsku. Zraněno bylo několik lidí, jeden muž zemřel

V obci Horní Těrlicko na Karvinsku došlo, v pátek odpoledne k tragické dopravní nehodě, která si vyžádala zásah všech záchranných složek.

Vít Rakušan: Ochrana vnější hranice je naší prioritou

Dobře chráněné vnější hranice EU nebo užší spolupráce se třetími zeměmi jako prevence proti nelegální migraci.

Česká pošta bude propouštět! Bude rušit 669 pracovních míst

V květnu letošního roku čeká Českou poštu zrušení 669 pracovních míst. Především to budou místa manažerská a úřednická.

Za pátek přibylo v Česku 26 597 nových případů covidu-19

Laboratoře v České republice odhalily za pátek 26 597 nových případů covidu-19, což je dvojnásobek toho, co před týdnem.

Odmítáme ruskou agresi a stojíme plně za vámi, řekla Pekarová ukrajinskému velvyslanci

Předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) se opět vyjádřila na zahraničněpolitické téma.

V nemocnicích ubývá pacientů s covidem-19, ovšem ministerstvo hlásí dalších 30 tis. nakažených

Čtvrteční testy na covid-19 v Česku prokázaly 26 907 nově nakažených koronavirem k tomu je nutné přičíst také 3 631 reinfekcí.