DomůSportovní zpravodajstvíKanoista Chaloupka se stal v Bratislavě mistrem světa

Kanoista Chaloupka se stal v Bratislavě mistrem světa

Média píší o tom, že vodní slalomář Václav Chaloupka získal jako první český kanoista od roku 1977 titul mistra světa v Bratislavě.

Kanoistka Gabriela Satková vybojovala při své premiéře ve finále seniorského mistrovství bronz. Stříbrný olympijský medailista z Tokia Lukáš Rohan přidal dnešním úspěchům sedmé místo.

Chaloupka obdržel vytoužený titul v Bratislavě díky čisté finálové jízdě i mezi seniory a navázal na titul Petra Sodomky.

Uvádí se, že čeští kanoisté zvládli finále, v němž závodníci hodně chybovali, jako jediní bez trestného dotyku branky. Bronzový medailista z loňského mistrovství Evropy porazil domácího favorita Alexandera Slafkovského porazil o 15 setin sekundy a tím pádem zajistil první medaili českého kanoisty na MS od roku 2006, kdy získal bronz Stanislav Ježek v Praze.

„Dámská jízda“ také nezůstala bez výsledků. Devatenáctiletá Gabriela Satková, která jela v Bratislavě o medaile jako jediná z českých reprezentantek, předvedla čistou jízdu a dostala se na třetí místo.

První místo vybojovala německá závodnice Elena Apelová, která potvrdila svou výbornou formu. Stříbro vyhrála Britka Mallory Franklinová.

Poznamenává se, že v semifinále na šampionátu v Bratislavě neuspěly čerstvá vítězka Světového poháru Tereza Fišerová i všestranná Martina Satková, starší sestra Gabriely, která na MS kombinuje slalom a sjezd.

„Pokud jde o muže, do finále se nedostal Vojtěch Heger, který doplatil na padesátisekundovou penalizaci na dvacáté brance,“ doplnila zahraniční redakce portálu sputniknews.com, která o tom dnes také informovala.

NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY

Dva premiéři a nefunkční prezident, veřejnost je pobouřena

Velkou vlnu kritiky vzbudilo jednání prezidenta Zemana, který se ne příliš důstojně aktuálně schází s novými kandidáty na ministry.

Liberecká krajská záchranka má akreditaci svědčící o kvalitě služeb

Liberecká krajská záchranka získala osvědčení v oblasti kvality a především bezpečí poskytované zdravotnické i lékařské péče.

Babiš a Fiala chtějí během týdne naočkovat milion lidí posilující dávkou

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a designovaný předseda vlády Petr Fiala (ODS) podpořili projekt Naočkujme milion lidí posilující dávkou.

Babiš s Fialou podpořili protiepidemický projekt

Iniciativa Lékaři pomáhají Česku dnes prezentovala projekt Naočkujeme milion lidí posilující dávkou za týden a pomozme našim zdravotníkům.

Jednou z nejčastějších plastických operací v Česku je úprava víček

Trend estetických zákroků je na vzestupu. Za plastické operace Češi ročně utratí okolo dvou miliard korun.

Praktičtí lékaři „jedou na hraně“

Fungují na plné obrátky a začínají se přehřívat. I tak by šlo popsat současný stav v ordinacích praktických lékařů v České republice.

V Česku za pondělí přibylo 17 599 nakažených koronavirem

Epidemie sílí. Laboratoře v Česku za pondělí zveřejnily počty nově nakažených covidem-19, bylo jich 17,5 tisíce lidí.

U vybraných profesí bude povinné očkování, oznámil to ministr Hamáček

Na dnešním jednání Ústředního krizového štábu byl odsouhlasen seznam profesí, u kterých bude povinné očkování.

Nedaleko Golčova Jeníkova srazil vlak člověka, dalšího na Teplicku

Nehody na železnicích v neděli zaměstnaly záchranné složky. Vlak srazil člověka v kolejiště u Golčova Jeníkova, na Teplicku i v Karviné.

Zdrogovaný mladík prchal před policisty, považoval je za démony

Policisté zažili rušný večer. V neděli museli totiž zastavit provoz na D1 ve směru na Brněnsko. Příčina je skutečně bizarní.