Zdechovský vyzval ministra Rakušana, aby ukončili financování radikálních islamistických skupin z fondů EU

Publikuje: Nikola Macáková — 22. 09. 2022
Zdroj: Adam Baštinec (tiskový servis)
Úvodní stránka » Politika » Zdechovský vyzval ministra Rakušana, aby ukončili financování radikálních islamistických skupin z fondů EU

Europoslanec Zdechovský vyzval ministra vnitra Rakušana, aby společně zastavili financování skupin, které podporují radikální islamismus.

Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) vyzval dopisem ministra vnitra České republiky Víta Rakušana, aby společně zastavili financování skupin, které podporují radikální islamismus a terorismus. UdálostiExtra.cz o tom dnes informoval mluvčí europoslance Zdechovského Adam Baštinec.

Dopis, který podepsalo dvacet europoslanců z různých frakcí, je reakcí na projev ministra vnitra Rakušana ze začátku září ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE). Rakušan tehdy uvedl, že české předsednictví plně podporuje opatření zahájená jeho francouzskými předchůdci proti financování radikálních islamistických skupin evropskými penězi. Žádá po komisi celoevropská opatření,“ vysvětlil Adam Baštinec z kanceláře europoslance Zdechovského.

Navzdory výzvám a zprávám národních bezpečnostních služeb, expertů a vlád varujících před rostoucím vlivem radikálních skupin v Evropské unii, Evropská komise pokračuje v udělování statisíců eur organizacím, které jsou pravděpodobně napojeny na radikální a teroristické skupiny,” uvádí europoslanec Zdechovký, iniciátor dopisu ministrovi a eurokomisařům.

DŘÍVE JSME PSALI:

Europoslanec Zdechovský zahájil v Bruselu unikátní výstavu fotografií prezidenta Václava Havla

David Bárta — 31. 08. 2022
Do pátku bude v budově Evropského parlamentu vystaveno třiadvacet unikátních fotografií bývalého prezidenta Václava Havla.

Že je situace vážná, dokazuje i červencová zpráva Evropské unie o situaci a trendech v terorismu. Podle této zprávy je drtivá většina teroristických útoků páchána radikalizovanými evropskými občany.

Je nepřijatelné, aby peníze evropských daňových poplatníků byly používány na podporu radikálních skupin a terorismu,” doplňuje Zdechovský, který žádá Evropskou komisi, aby urychleně přijala systémová opatření, jež by toto financování zastavila.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Portál UdálostiExtra.cz je soukromý projekt zcela bez dotací či jakékoliv jiné státní podpory. Přinášíme zajímavé zprávy a události z domova i ze světa. Zaměřujeme se také na magazínové rubriky a vše, co je čtené, komentované a zajímavé.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání