16.7 C
Czech Republic
21. května 2022
DomůPolitikaTomio Okamura řekl, kdo skutečně vládne v Česku

Tomio Okamura řekl, kdo skutečně vládne v Česku

Současné politické elity se nejvíce bojí demokracie, míní šéf SPD Tomio Okamura, který uvedl, kdo skutečně vládne Česku.

Podle něj je děsí, že by lidé mohli rozhodnout o vystoupení z EU či že budou moci odvolat nekompetentní politiky. Zároveň je ale přesvědčený, že v rámci existujícího politického systému současné problémy řešit nelze.

„To, čeho se v uvozovkách ‚demokratičtí‘ politici nejvíce děsí, je demokracie. Demokracie, to je vláda a moc v rukou lidu, tak, jak to říká platná česká Ústava,“ prohlásil Okamura na svém účtu na Facebooku.

Podle něj skutečná demokracie musí zahrnovat právo na uspořádání referenda. Současná elita se však prý bojí toho, že by lidé mohli odmítnout EU, „covidovou tyranii“, imigraci či Green Deal.

Zároveň se šéf SPD domnívá, že dokud budou nastavena nedemokratická pravidla, řádné či mimořádné volby nedokážou vyřešit žádný ze systémových problémů.

„Myslet si, že jakákoliv změna vlády ve stávajícím systému přinese změnu, je nesmysl, jelikož problém naší země je daný špatným systémem, který občanovi neumožňuje své politiky a jejich práci účinně kontrolovat. Držitelem veškeré moci v našem státě jsou stranické elity několika málo vybraných stran,“ tvrdí Okamura.

Tyto strany obvinil z toho, že si z veřejných peněz rozdělují miliardy na financování volební kampaně i na odměny svých sponzorů a kmotrů, kteří je podle něj skutečně řídí.

„Největším nepřítelem demokracie jsou a budou elity přisáté na dnešní moc a na veřejné peníze,“ prohlásil Okamura.

Politik dále upozornil, že SPD ihned po posledních volbách předložila nové Sněmovně návrh zákona o obecném referendu, podle kterého by občané mohli rozhodovat o čemkoli, co Ústava nezakazuje, a to včetně o zvyšování daní, odvolatelnosti politiků, zrušení Senátu, ochraně hranic, setrvání v EU, migraci i Green Dealu.

„Ano, čeká nás ještě dlouhá cesta vysvětlit veřejnosti, politikům a médiím, že demokracie buď je, nebo není, že buď má občan právo rozhodovat o své zemi, o svých penězích či o svém státě nebo nemá a pak to žádná demokracie není,“ přiznává Okamura, že schválení obecného referenda je běh na dlouhou trať.

„Kromě referenda chce SPD ve Sněmovně prosadit zákony o zestátnění exekutorů, pomoci lidem v dluhových pastech, minimálním základním důstojném důchodu a zvýšení pomoci invalidům a rodinám s dětmi,“ doplnila závěrem zahraniční redakce portálu snews.com, která o tom rovněž informovala.

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

AKTUÁLNĚ