10 C
Czech Republic
28. května 2022
DomůPolitikaTiskovku vlády označili za masakr. „Že by to zvedlo výkonnost naší ekonomiky...“

Tiskovku vlády označili za masakr. „Že by to zvedlo výkonnost naší ekonomiky…“

Ve středu 29. prosince se konala tisková konference po zasedání vlády premiéra Petra Fialy. Lidé ji označili, jako masakr.

Politik Jiří Mašek ostře kritizoval rozhodnutí nové vlády i její přístup k finanční podpoře obyvatelstva a samotnou tiskovku označil za masakr.

Jiří Mašek na svém účtu na Facebooku zveřejnil příspěvek, v němž píše o tom, že vláda „která má o 3 ministry navíc, se stovkou nových míst na Úřadu vlády“ ušetří na platech pracovníků v sociální oblasti, školství a zdravotnictví.

Vyjádřil také nespokojenost s přístupem Fialovy vlády k finanční podpoře domácností a podniků v energetické oblasti. „Ty budeme dotovat jen vyvolenému zlomku postižených domácností. Ostatní zchudnou. Zaplatí to střední třída, za kterou se vždy tak brali,“ napsal ve svém příspěvku Mašek. Také poznamenal, že firmám by pomohlo snížené DPH na energie a vyzval vládu, aby se probudila a poskytla pomoc firmám, která „byla přece jen ve volebním programu“.

PSALI JSME: Jaké jsou šance na to, aby byl Babiš českým prezidentem. 50:50, nebude-li zatčen!

Mnozí uživatelé sociální sítě sdílí Maškovy názory a podporují kritiku nové vlády. Mezi komentáři jsou reakce i poměrně tvrdé.

„Jsou to lháři se zločinci. Budeme muset vyrazit do ulic a svrhnout tyhle lumpy, dřív než to tady úplně zničí,“ napsal František Zborník.

Mimo jiného vláda rozhodla po 1. lednu na rok zmrazit platy státních úředníků na ministerstvech a dalších úřadech a všem ústavním činitelům. „Když jsme zmrazení u ústavních činitelů navrhovali na 5 let, byl to prý populismus a vida, dnes to už populismus není. Takže jen divadélko pro lidi? A ještě počkat na Senát…“ napsal o tomto rozhodnutí Jiří Mašek.

„Ta tiskovka vlády byla ostuda, stáli tam doslova jak zmrzlé gatě. A kdo čekal rázné, na tělo směřující otázky novinářů, tak musel být taky zklamán. A to zmrazení platů ústavních činitelů by mělo začít platit až od 1.7.2022, takže vlk se nažral a z lesa nevyběhl hajný,“ komentuje Linda Tomanová.

Jsou i uživatelé, kteří těmito kroky vlády překvapeni nebyli.

„Nic jiného se snad ani nečekalo, oni chtěli sundat Babiše a na nic jiného už nestačí,“ píše Anna Mullerová.

PSALI JSME: Šéfka Sněmovny Pekarová Adamová opět „zaperlila“.

„Dříve občanská iniciativa Chcípl pes vyzvala Fialovou vládu k okamžitému projednání a přijetí řady návrhů, které by vedly ke svobodě a záchraně společnosti,“ doplnila dnes k tématu zahraniční redakce portálu snews.com, která o tom rovněž informovala.

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

AKTUÁLNĚ