2.6 C
Czech Republic
23. ledna 2022
DomůPolitikaSTAN vybralo nového kandidáta na ministra průmyslu

STAN vybralo nového kandidáta na ministra průmyslu

Hnutí STAN vybralo nového kandidáta na ministra průmyslu a obchodu. Předseda Vít Rakušan o tom informoval pozdě večer na Twitteru.

Nové jméno však bylo odhaleno až dnes ráno, je jím Jozef Síkela. Nový kandidát nahradí Věslava Michalika, který na nominaci rezignoval kvůli možným střetům zájmu.

„Náš celostátní výbor právě vybral a schválil kandidáta na ministra průmyslu a obchodu. Věřím, že jde o zkušeného člověka, který přinese na resort odbornost a bude úspěšný,” napsal večer Rakušan na Twitteru.

Zároveň dodal, že jméno se nejdříve dozví premiér Petr Fiala. „Zítra jej představíme veřejnosti,“ dodal předseda hnutí STAN.

Není tedy zatím jasné, kdo je zmíněným kandidátem. V neděli místopředseda hnutí Petr Gazdík pouze nastínil, že starostové mají čtyři kandidáty.

PSALI JSME: Uzavřené vánoční trhy v Česku, Babiš vysvětlil proč

Starostové dnes ráno odhalili, že novým nominantem na ministra průmyslu a obchodu je manažer Jozef Síkela. Podle Rakušana má odborné zkušenosti z vrcholového managementu v Česku i zahraničí.

Fiala jmenován premiérem

Prezident Miloš Zeman včera na zámku v Lánech jmenoval předsedu ODS a lídra koalice Spolu Petra Fialu novým premiérem. Slavnostní akt tak proběhl sedm týdnů po sněmovních volbách, ve kterých koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) a Pirátů se STAN získaly 108 mandátů v Poslanecké sněmovně.

Prezident republiky Miloš Zeman, t.č. v karanténě kvůli onemocnění covid-19 jmenoval nového premiéra ČR Petra Fialu (ODS).

Jak dříve uváděl Petr Fiala, vlády by se s celým kabinetem chtěl ujmout nejpozději v polovině prosince.
 
Prezident Zeman jmenovací dekret podepsal již v sobotu, následně byl dokument vydezinfikován.

Včerejší slavnostní akt byl silně ovlivněn hygienickými podmínkami pro kontakt s prezidentem, u kterého ve čtvrtek test odhalil onemocnění covid-19. „Zemanova izolace tak ovlivnila i podobu aktu. Hrad dnes dopoledne předem informoval, že prezident bude oddělen speciální stěnou, zároveň byl zajištěn vizuální a zvukový kontakt,“ doplnila k tématu dnes zahraniční redakce portálu snews.com, která o tom informovala.

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

Kouzelná propiska Pekarové změní životy Čechů

Šéfová Poslanecké sněmovny a předsedkyně hnutí TOP 09 Markéta Pekarová Adamová byla nedávno na své první pracovní cestě na Slovensku.

Za sobotu přibylo 18 334 nově nakažených koronavirem

Ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo sobotní statistiky nově nakažených lidí v České republice koronavirem.

Hokejista Hrabík rasistického gesta lituje, trest si odpyká

Hokejista Kryštof Hrabík se omluvil za rasistické gesto, kvůli němuž vyfasoval v nižší zámořské soutěži AHL zákaz účasti na 30 zápasech.

Komunisté jsou připraveni bojovat za zájmy pracujících a seniorů

Programové prohlášení nové vlády Petra Fialy je spojením velmi obecných a přitom značně rozporuplných slibů a také ambicí.

Tragická nehoda na Karvinsku. Zraněno bylo několik lidí, jeden muž zemřel

V obci Horní Těrlicko na Karvinsku došlo, v pátek odpoledne k tragické dopravní nehodě, která si vyžádala zásah všech záchranných složek.

Vít Rakušan: Ochrana vnější hranice je naší prioritou

Dobře chráněné vnější hranice EU nebo užší spolupráce se třetími zeměmi jako prevence proti nelegální migraci.

Česká pošta bude propouštět! Bude rušit 669 pracovních míst

V květnu letošního roku čeká Českou poštu zrušení 669 pracovních míst. Především to budou místa manažerská a úřednická.

Za pátek přibylo v Česku 26 597 nových případů covidu-19

Laboratoře v České republice odhalily za pátek 26 597 nových případů covidu-19, což je dvojnásobek toho, co před týdnem.

Odmítáme ruskou agresi a stojíme plně za vámi, řekla Pekarová ukrajinskému velvyslanci

Předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) se opět vyjádřila na zahraničněpolitické téma.

V nemocnicích ubývá pacientů s covidem-19, ovšem ministerstvo hlásí dalších 30 tis. nakažených

Čtvrteční testy na covid-19 v Česku prokázaly 26 907 nově nakažených koronavirem k tomu je nutné přičíst také 3 631 reinfekcí.