Sněmovní volební model červenec 2022. Volby by vyhrálo ANO

Publikuje: Jana Malá — 12. 08. 2022
Úvodní stránka » Politika » Sněmovní volební model červenec 2022. Volby by vyhrálo ANO

Poslední červencové volební statistiky, které přinesla mimo jiné i agentura Median uvádí, že volby do Poslanecké sněmovny by vyhrálo ANO.

Hnutí ANO by celkově získalo 30 procent hlasů a tím z přehledem vyhrálo volby do PS. Na druhém místě by byla ODS s 15,5 procenta a třetí SPD s 12,5 procenta. Oproti průzkumu v červnu ANO o jeden procentní bod posílilo, ODS údajně „mírně“ oslabila. STAN by se oproti minulému průzkumu do Sněmovny dostali.

„Hnutí ANO si udržuje vysokou podporu zejména mezi lidmi ve věku 65 let a více. ODS se těší vysoké podpoře zejména mezi podnikateli a lidmi ve věkové kategorii 55 64 let.“ uvádí agentura Median s tím, že Hnutí ANO je také nejčastější volbou absolventů středních škol bez maturity či pouze lidí se základním vzděláním. ODS má nejvyšší podporu mezi vysokoškolsky vzdělanými lidmi. Absolventi vysokých škol dále nejčastěji preferují hnutí ANO a Piráty. (Pozn. redakce: nutno zmínit, že nikdo z nás nikdy fyzicky neviděl žádného rádoby osloveného respondenta, přesto tisíce lidí těmto „výsledkům“ nejen, že důvěřuje, ale také se jimi řídí a následně u voleb i tak koná…) Bohužel.

„Hnutí SPD nejčastěji podporují lidé se středoškolským vzděláním bez maturity a lidé ve věkové skupině 45 54 let. Piráti mají nejvyšší podporu ve skupině 25 34 let. Mezi nejmladšími voliči (18 24 let) mají nejvyšší podporu ANO, Piráti, ODS a Zelení. V červenci letošního roku by se do Poslanecké sněmovny dostalo 7 politických stran a hnutí Oproti říjnovým volbám by se navíc dostala ČSSD, KDU ČSL by naopak skončila mimo Sněmovnu,“ doplnila agentura Median.

Tolik k uvedeným oficiálním statistikám, které aktuálně zveřejnila agentura Median. Obdobné výsledky či statistiky zveřejnily aktuálně i další agentury, jako je například agentura Kantar-cz, CVVM, STEM, či Data Collect, které se zabývají průzkumem.

To, co si lidé myslí obecně o těchto veřejných průzkumech redakce komentovat nebude, nicméně by bylo dobré zmínit skutečnost, že široká veřejnost soudě, dle opakovaných komentářů a reakcí lidí nejen na sociálních sítích, že lidé – obecně, již mají slavných koalic, které jsou zcela nefunkční, jak si lidově říká plné zuby. 

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. Magazín UdálostiExtra.cz, je soukromý projekt zcela bez dotací, jakékoliv státní podpory či politické příslušnosti.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání