Senátorský klub ODS a TOP 09: Vítáme kroky vlády v zastropování cen

Publikuje: Nikola Macáková — 13. 09. 2022
Zdroj: Adéla Valentová
Úvodní stránka » Politika » Senátorský klub ODS a TOP 09: Vítáme kroky vlády v zastropování cen

Na programu Senátu je 29. schůze. Senátoři dnes budou řešit především pomoc občanům a podnikatelskému sektoru s nárůstem cen energií.

UdálostiExtra.cz o tématu informovala mluvčí ODS Adéla Valentová s tím, že na plénu mimořádně vystoupí předseda vlády Petr Fiala spolu s dalšími ministry.

„Energetickou krizí se zabýváme velmi intenzivně, proto vítám dnešní vystoupení vládních představitelů na plénu Senátu. V návaznosti na včera vládou přijaté zastropování cen nám doplní nebo upřesní důležité mechanismy. Zajímá nás upřesnění zastropování cen energií pro velké podniky,“ řekl Zdeněk Nytra, předseda senátorského klubu ODS a TOP 09 a navázal: „Vláda pomoc občanům a firmám doprojedná ještě ve středu, v pátek ve Sněmovně a předpokládám, že zákon v úterý 20. září přijme i Senát.“

„Druhý bod 29. schůze – návrh senátního návrhu zákona senátora Petra Orla a dalších senátorů o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů v prvním čtení projedná Senát v přerušené schůzi rovněž 20. září,“ upřesnil Nytra.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Portál UdálostiExtra.cz je soukromý projekt zcela bez dotací či jakékoliv jiné státní podpory. Přinášíme zajímavé zprávy a události z domova i ze světa. Zaměřujeme se také na magazínové rubriky a vše, co je čtené, komentované a zajímavé.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání