8.2 C
Czech Republic
28. května 2022
DomůPolitikaŠéfka Sněmovny Pekarová Adamová opět „zaperlila“. Lidi přesvědčuje, že jejich vláda bude...

Šéfka Sněmovny Pekarová Adamová opět „zaperlila“. Lidi přesvědčuje, že jejich vláda bude lepší, moc ji to nešlo!

Božínku, dá-li se toto vůbec nějak slušně okomentovat, pak snad jen slovy: „A to bude pro všechny, nebo jen pro vyvolené?“ 

Šéfka TOP 09 a předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová se snažila přesvědčit lidi, že jejich nová vláda prosadí hned několik změn pro seniory, které jim usnadní život.

Lidé mají na věc však svůj názor. Markéta Pekarová Adamová vysvětluje, jaký je jejich úkol, který neberou na lehkou váhu.

PSALI JSME: Nová vláda rozhodla! Třetí dávka pro všechny nad 18 let a zvýšení platů zdravotníkům, učitelům i vojákům

„Jedním z mýtů je, že naše vláda nebude myslet na seniory. Opak je ale pravdou. Prosadíme hned několik změn, které jim velmi usnadní život. Podpoříme pracující seniory a odpracované roky více zohledníme ve výši důchodu. Bonus za vychované děti dostanou už dnešní seniorky. Zkrátíme potřebnou dobu pro dosažení nároku na důchod. Zvýšíme nedůstojné vdovské a vdovecké důchody. Motivovat, nebránit v práci a zohlednit zásluhy. To je náš úkol, který nebereme na lehkou váhu,“ napsala.

Nutno podotknout, že lidé mají na věc asi jiný pohled. Uživatel Jarda Stark se ptá, kde se na takové věci vezmou peníze. „Zase se nabízí ta plytká otázka: Kde na to do p*delky vezmete?“

„A to bude pro všechny, nebo jen pro vyvolené?“ dotazuje se Kateřina Vašáková. „Tak schválně. Jak to provedete? Prosím odpověď a ne politické kecy,“ uvedl Jiří Janoušek.

Některým neunikla ani zpráva o ne příliš dobré jazykové vybavenosti některých ministrů. „A Markéto, jak je to s tou angličtinou u těch ministrů? Plníte předvolební sliby, že jo.“

Nedostatečná angličtina

Zmiňme, že díky článku v Hospodářských novinách vyšlo najevo, že několik členů nové vlády nezvládne vést pracovní jednání v angličtině a bude využívat služeb tlumočníka. Nedostatečné jazykové schopnosti má nejméně pět ministrů, i když strany současné vládní koalice slibovaly, že do vrcholných funkcí obsadí lidi s výbornou znalostí světových jazyků.

PSALI JSME: „Spuchtované“ koaliční volby v Česku čelí dalšímu problému, kterým je Stanjura. Má problém nejen s angličtinou, ale i s počty

Řeč je například o ministryni obrany za ODS Janě Černochové či ministrovi financí Zbyňkovi Stanjurovi. Ti sice deklarují znalost polštiny, ale anglicky umí málo. Spoléhají tak na to, že na půdě EU sáhnou po možnosti využít služby tlumočníka. Stanjura se úrovní své znalosti angličtiny nijak netajil. S ostatními jazyky je na tom stejně jako Černochová. Hovořil o ruských znalostech z dob komunistického školství.

Nejsou však jediní, kdo jsou se znalostí cizích jazyků takzvaně „na štíru“. Držitelem certifikátu o dosažení jazykové znalosti není ani ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. A služby tlumočníka hodlá využít i ministr kultury Martin Baxa (ODS).

„Za zmínku stojí, že právě znalost angličtiny je pro ministry klíčová. Tvrdí to i Petr Kaniok z Masarykovy univerzity, který je autorem knihy o českém předsednictví EU z roku 2009. Angličtina bude velmi důležitá při blížícím se předsednictví Česka v EU. Připomeňme také, že pracovními jazyky EU jsou angličtina, němčina a francouzština. Úředními pak všechny jazyky členských zemí,“ doplnila k tématu zahraniční redakce portálu snews.com, která rovněž téma zmiňuje.

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

AKTUÁLNĚ