2.6 C
Czech Republic
23. ledna 2022
DomůPolitikaŠéf SPD se pohádal s Pekarovou Adamovou

Šéf SPD se pohádal s Pekarovou Adamovou

Téma nouzový stav. Zda bude prodloužen, či ne zatím není jasné, toto téma je však rozbuškou mezi některými členy Poslanecké sněmovny.

Ve vysílání CNN Prima NEWS se o tom pohádali šéf SPD Tomio Okamura a předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

Vláda v demisi Andreje Babiše zavedla kvůli koronavirové situaci v ČR nouzový stav od 26. listopadu do 25. prosince. Kromě toho se zakázaly vánoční trhy, restaurace, bary nebo kluby musí mít zavřeno mezi 22:00 a 5:00 hodinou. O tom, zda bude nouzový stav prodloužen, musí rozhodnout Poslanecká sněmovna.

Markéta Pekarová Adamová uvedla, že hodnocení nouzového stavu a opatření by se mělo nechat na další týdny. Podle ní se stále neví, zda bude epidemie opravdu klesat, nebo zda se situace zhorší.

„Je brzy předjímat, zda má nouzový stav platit i dál. Měli bychom s ním šetřit a zacházet opatrně. Je důležité ho spíše nemít, abychom se pomalu vraceli do normálního života,“ dodala.

Kritikem nouzového stavu je dlouhodobě SPD. „Navrhli jsme jeho zrušení, protože opatření lze realizovat na základě zákona o ochraně veřejného zdraví a krizového zákona. Nová vládní koalice se hlasování alibisticky zdržela. To, že pětikoalice na to nemá názor, mě nemile překvapilo. Pro občany není jejich nerozhodnost dobrá zpráva. I zdržení se hlasování znamená podporu nouzového stavu,“ reagoval Okamura.

Zmiňme, že budoucí vláda Petra Fialy opatření respektuje, avšak podle Anticovid týmu jsou tyto nové restrikce přijímány ve zmatku. Podle Pekarové je nutné dodržovat ta stávající opatření, než zavádění nějakých nových.

Toto však nebyla jediná výměna názorů. „Další nastala kvůli povinnému očkování. Podle slov předsedy lidovců Mariana Jurečky nastupující vláda zruší od března vyhlášku o povinné vakcinaci lidí nad 60 let a některých profesí. Okamura nešetřil kritikou,“ uvedla k tématu zahraniční redakce portálu snews.com.

„Oni neví, co chtějí. Navrhli jsme ve Sněmovně usnesení, které by vládě uložilo, aby nezaváděla povinné očkování. Pětikoalice se zase alibisticky zdržela. Občané mi píší, že jsou znepokojeni, jak se k tomu nová vláda staví. Povinné očkování není řešením, ale je potřeba zacílit ochranu na rizikové skupiny. Třeba k praktikům dostat léky jako ve vyspělých zemích,“ uvedl.
 
Pekarová však uvedla, že určitě ví, co chtějí. Podle jejích slov tvrdí dlouhodobě, aby se lidé naočkovali. Považují to za bezpečnou možnost, která je zdarma. „Pan Okamura přispívá tímto znejišťujícím jazykem k tomu, aby lidé očkování nedůvěřovali. Na JIP umírají hlavně neočkovaní, vakcinace je ochrana před těžším průběhem. Musíme předejít omezení péče pro jiné pacienty, třeba ty s rakovinou,“ dodala.

Parlamentní volby VS koalice = ostuda České republiky

Závěrem by bylo dobré zmínit skutečnost, že toto je přesně reálný výsledek toho, jak se čeští „mocipáni,“ kteří „spuchtovali,“ dle názorů a mínění široké veřejnosti a také odborníků na legislativu před Parlamentními volbami „nelegální koalice“ a tím pádem i volební podvod na občany přesně to, co se dalo očekávat. Doslova! Před volbami předem dojednané koalice nemohou nikdy společně fungovat a jednat s dalšími politickými stranami, neboť á co politická strana, to jiný názor na prakticky jakékoliv téma, kord v daném případě, na tak závažné téma, jako je pandemie koronaviru, vládní nařízení a opět dosluhující vládou Andreje Babiše nařízen v České republice nouzový stav. 

Každá politická strana či hnutí má odlišný názor. Vždy tomu tak v minulosti bylo, je a i bude, a to na jakékoliv téma i když se tváří, že tomu tak není. Pakliže se například tři zcela rozdílné politické strany spojí v „jakoby“ jednu stranu, která má prosazovat jeden názor, je v tom pouze jeden velký „bordel.“ Jediné, co z toho všeho plyne jsou pouze dohady politiků, osočování, urážky, chaos a mnohdy nesmyslná, až zcela zavádějící vládní nařízení, která tvrdě dopadají na občany České republiky. 

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

Kouzelná propiska Pekarové změní životy Čechů

Šéfová Poslanecké sněmovny a předsedkyně hnutí TOP 09 Markéta Pekarová Adamová byla nedávno na své první pracovní cestě na Slovensku.

Za sobotu přibylo 18 334 nově nakažených koronavirem

Ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo sobotní statistiky nově nakažených lidí v České republice koronavirem.

Hokejista Hrabík rasistického gesta lituje, trest si odpyká

Hokejista Kryštof Hrabík se omluvil za rasistické gesto, kvůli němuž vyfasoval v nižší zámořské soutěži AHL zákaz účasti na 30 zápasech.

Komunisté jsou připraveni bojovat za zájmy pracujících a seniorů

Programové prohlášení nové vlády Petra Fialy je spojením velmi obecných a přitom značně rozporuplných slibů a také ambicí.

Tragická nehoda na Karvinsku. Zraněno bylo několik lidí, jeden muž zemřel

V obci Horní Těrlicko na Karvinsku došlo, v pátek odpoledne k tragické dopravní nehodě, která si vyžádala zásah všech záchranných složek.

Vít Rakušan: Ochrana vnější hranice je naší prioritou

Dobře chráněné vnější hranice EU nebo užší spolupráce se třetími zeměmi jako prevence proti nelegální migraci.

Česká pošta bude propouštět! Bude rušit 669 pracovních míst

V květnu letošního roku čeká Českou poštu zrušení 669 pracovních míst. Především to budou místa manažerská a úřednická.

Za pátek přibylo v Česku 26 597 nových případů covidu-19

Laboratoře v České republice odhalily za pátek 26 597 nových případů covidu-19, což je dvojnásobek toho, co před týdnem.

Odmítáme ruskou agresi a stojíme plně za vámi, řekla Pekarová ukrajinskému velvyslanci

Předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) se opět vyjádřila na zahraničněpolitické téma.

V nemocnicích ubývá pacientů s covidem-19, ovšem ministerstvo hlásí dalších 30 tis. nakažených

Čtvrteční testy na covid-19 v Česku prokázaly 26 907 nově nakažených koronavirem k tomu je nutné přičíst také 3 631 reinfekcí.