DomůPolitikaPrezident Zeman oznámil, že je připraven vrátit se do práce

Prezident Zeman oznámil, že je připraven vrátit se do práce

TV Nova u příležitosti dnešního svátku nabídla divákům patnáctiminutový rozhovor s prezidentem republiky Milošem Zemanem.

Prezident, který stále pobývá v Ústřední vojenské nemocnici, během besedy s moderátorem Reyem Korantengem dal najevo, že se jeho zdravotní stav rapidně zlepšuje a brzy už bude přípraven naplno se vrátit k práci.
 
„No, tak já pracuji už teď, ale v každém případě předpokládám, že během několika dnů budu propuštěn z nemocnice a odjedu do Lán. Tam se intenzita mé práce ještě zvýší, protože budu zejména přijímat kandidáty na jednotlivé ministry,“ uvedl Zeman v odpovědi na otázku, jak se momentálně cítí.
 
Prezident se domnívá, že by se naplno mohl věnovat práci zhruba během měsíce.
 
„To v každém případě, možná i o něco dřív, a to právě díky pracovníkům Ústřední vojenské nemocnice, kteří se o mě opravdu skvěle starají,“ pochválil v rozhovoru Zeman.
 
Dále Zeman v rozhovoru, kdy novinář otočil téma na aktuální covidovou situaci, uvedl, že plně podporuje rozhodnutí Babišovy vlády o zavedení lockdownu pro neočkované lidí.
 
„Tady jde o lidi, kteří mohou, když jsou neočkováni, ohrozit nejenom sebe, ale i svoje okolí. Je to v každém případě užitečné,“ podpořil končící vládu prezident.
 
Dodal také, že i nastupujícímu premiérovi Petrovi Fialovi by radil, aby u těchto opatření setrval. Dále nejvyšší představitel ČR uvedl, že čtyři roky Babišovy vlády celkově hodnotí dost pozitivně.
 
„V Česku je nejnižší míra nezaměstnanosti v celé Evropské unii, že je tady nejnižší procento chudoby. Tak tyto dva základní ukazatele, plus celkem uspokojivý vývoj ekonomiky v předchozím období, svědčí o tom, že tato vláda si vedla v zásadě dobře,“ zhodnotil.

„Pak přišel covid-19. První vlna se zvládla dokonale, mimo jiné díky profesoru Prymulovi. My jsme všichni očekávali, že je to za námi a přijelo se jedno velmi nesprávné rozhodnutí a to tzv. rozvolnění nebo uvolnění těch restriktivních opatření. To byla velká chyba, protože covid-19 se vrátil, ale v podstatě stejné chyby dělaly vlády jiných zemích, takže celkové hodnocení Babišovy vlády je pozitivní,“ řekl Zeman.

Pokud jde o energetickou krizi, ta není podle prezidenta způsobena domácí politikou. Nic se tedy na jeho hodnocení Babišovy vlády nemění.
 
„Je způsobena souběhem několika vnějších faktorů. Hodně se opomíjí tzv. zelený plán pro Evropu, který považuji za nebezpečný až škodlivý. Mimo jiné právě proto, že spolu vyvolává energetickou krizi. Mimochodem až si jednou budete třikrát dráž než dnes kupovat elektromobil, tak si na mě vzpomeňte,“ řekl moderátorovi Zeman.
 
Když se debata přesunula k nové vládě, Zeman uvedl, že Petra Fialu jmenuje premiérem hned, jak bude propuštěn do Lán. Ujistil přitom, že mu příliš nebude zasahovat do složení vlády.
 
„Včera u mě byla prezidentka Čaputová a říkala, že také vetovala několik ministrů na Slovensku. Já se budu snažit Petrovi Fialovi vyjít vstříc. Koneckonců známe se dlouhá léta, tykáme si, a měli bychom spolupracovat. Takže, i když u několika ministrů mám podezření, že resortu, který mají řídit, vůbec nerozumí, protože se jím nikdy nezabývali, tak budu tak tolerantní, že svoje veto stáhnu jen k jedné jediné osobě. Nebude to však žádná personální averze,“ dodal k situaci Zeman.

PSALI JSME: Zeman z nemocnice potvrdil, že premiérem jmenuje Fialu
 

Zeman rovněž podotkl, že nechce brzdit ustanovení vlády a poradí proto Fialovi, aby buďto obsadil resort sám, nebo tím pověřil některé z členů vlády. O jaký resort se konkrétně jedná, však prezident neprozradil.
 
Na závěr prezident popřál divákům štěstí.
 
„Já se těším, že přijde čas, tak spolu uděláme ještě jeden rozhovor a to ten předprezidentský. Myslím si, že už potom nikdo nebude tvrdit, že trpím nějakou záhadnou nemocí. A divákům přeji, aby prokázali, když je člověk nemocný, jistou míru shovívavosti a nikoliv míru hyenismu. I lidské hyeny se při mé hospitalizaci objevili a já jim odpouštím,“ uzavřel Zeman rozhovor.

Rozhovor prezidenta Zemana z nemocničního pokoje s moderátorem TV Nova Reyem Korantengem citovala drtivá většina nejen českých, ale i zahraničních medií, která aktuálně sledují českou politickou scénu.

NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY

Sopranistka Lenka Graf se spojila s Jaroslavem Svěceným v modlitbě Ave Maria

Ave Maria je oblíbeným textem hudebníků všech epoch. Nyní se dočkala další verze v podání sopranistky Lenky Graf a houslisty J. Svěceného.

Nebojte se mluvit s lékařem, nabádá pacientská organizace revmatiky

Roky trpěli zbytečně, protože se báli lékaře požádat o změnu léčby – i takto zní příběhy pacientů s revmatoidní artritidou.

Smutný pondělní rekord jihomoravských krajských záchranářů

V posledních týdnech zažívají záchranáři obrovský nápor. Zvyšují se počty tísňových volání, realizovaných výjezdů a covidových pacientů.

Za úterý přibylo v Česku 21 973 nově nakažených covidem-19

V úterý testy odhalily 21 973 nově nakažených v republice. Minulé úterý jich bylo 25 891.

Dva premiéři a nefunkční prezident, veřejnost je pobouřena

Velkou vlnu kritiky vzbudilo jednání prezidenta Zemana, který se ne příliš důstojně aktuálně schází s novými kandidáty na ministry.

Liberecká krajská záchranka má akreditaci svědčící o kvalitě služeb

Liberecká krajská záchranka získala osvědčení v oblasti kvality a především bezpečí poskytované zdravotnické i lékařské péče.

Babiš a Fiala chtějí během týdne naočkovat milion lidí posilující dávkou

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a designovaný předseda vlády Petr Fiala (ODS) podpořili projekt Naočkujme milion lidí posilující dávkou.

Babiš s Fialou podpořili protiepidemický projekt

Iniciativa Lékaři pomáhají Česku dnes prezentovala projekt Naočkujeme milion lidí posilující dávkou za týden a pomozme našim zdravotníkům.

Jednou z nejčastějších plastických operací v Česku je úprava víček

Trend estetických zákroků je na vzestupu. Za plastické operace Češi ročně utratí okolo dvou miliard korun.

Praktičtí lékaři „jedou na hraně“

Fungují na plné obrátky a začínají se přehřívat. I tak by šlo popsat současný stav v ordinacích praktických lékařů v České republice.