Mapa ČR/Volby 2021. Zdroj: UdálostiExtra.cz

Hnutí ANO za 8 let ve vládě nedokázalo otevřít v Pardubickém kraji ani jeden kilometr D35.

UdálostiExtra.cz o tom dnes informovala zastupující mluvčí ODS Adéla Valentová s tím, že právě zmiňovaná dálnice D35 má být nejdůležitější komunikací v kraji, která pomůže dopravní situaci v zemi a uleví mnoha lidem v regionu. Obyvatelé Vysokého Mýta, Litomyšle a dalších obcí na ni čekají už desítky let. Každé volby čtou stejné sliby, ale jejich městy projíždí stále statisíce automobilů. Koalice SPOLU chce urychlit výstavbu dálnic a ulevit tak Pardubickému kraji.

„Náš kraj má potenciál, který brzdí zanedbaná infrastruktura. Dálnice D35, která měla být a pořád jaksi není, je toho bohužel smutným příkladem. Proto ji chceme dostavět v plné délce. Odmítáme přesouvání problému s dopravou od jednoho města v Pardubickém kraji k druhému,“ říká Pavel Svoboda, lídr koalice SPOLU v Pardubickém kraji.

Díky úsilí a tlaku mnoha starostů a reprezentantů Pardubického kraje má koalice SPOLU alespoň částečně dobrou zprávu: D35 se staví a snad ještě letos bude zprovozněn první úsek z Opatovic do Časů.

„Zajistit dostatek peněz na stavbu D35 bude naší prioritou. Stát musí mít odvahu jít i cestou, která je funkční v jiných zemích. Příkladem může být úspěšné využití tzv. PPP projektů,“ říká Radim Jirout, dvojka kandidátky SPOLU.

„Dálnice musí zůstat prioritou na celé příští volební období. Možná se za dva roky dočkáme prodloužení D35 do Ostrova, ale všichni víme, že problémové špunty se nacházejí na průjezdu Vysokým Mýtem a Litomyšlí. Je nezbytné, aby výstavba v co nejkratším možném termínu pokračovala dál k Moravské Třebové,“ uzavírá trojka kandidátky Marek Výborný.

„Za naprosto nepřijatelné považuje koalice SPOLU také fakt, že stát dává od zničených silnic ruce pryč a přehazuje odpovědnost na obce či kraje. Stát se musí finančně podílet na včasné a kvalitní opravě. To vše chce koalice SPOLU změnit,“ uvedla zastupující mluvčí ODS Adéla Valentová v tiskové zprávě.

Koalice SPOLU: Dostavba dálnic D11 a D35 jsou pro dopravu a rozvoj Královéhradeckého kraje prioritou

V Královéhradeckém kraji dlouhodobě přetrvává problém dopravní infrastruktury. Přestože se za poslední období podařilo výrazně navýšit prostředky do oprav krajských silnic, stále chybí ze strany státu systémové financování. Rozvoj kraje také významně brzdí opakovaně prodloužený termín dostavby úseků dálnic D11 a D35 vedoucích na území Královéhradeckého kraje.

„Ve spolupráci s krajem a státem se nám podařilo docílit uspíšení rekonstrukcí vybraných silnic v úseku od Trutnova na státní hranici s Polskem a přijmout taková dopravní opatření, abychom zamezili zvýšení tranzitní nákladní dopravy od hranice do Trutnova po dřívější dostavbě dálnice v Polsku. Abychom pomohli akcelerovat také výkup nemovitostí důležitých pro dostavbu zmiňovaného úseku dálnice D11, zřídili jsme kancelář ŘSD přímo na Městském úřadě v Trutnově, kam mohou občané přijít se svými dotazy i pro pomoc s řešením potřebných formalit. Pro tento úsek je také již zažádáno o stavební povolení. Společně s hejtmanem Martinem Červíčkem jsme stále v kontaktu s ředitelem ŘSD a naší snahou je nejen vyvíjet na stát neustálý tlak, ale také poskytnout veškerou součinnost, aby posledně stanovený termín dostavby byl dodržen nebo ještě lépe urychlen,“ říká Ivan Adamec, lídr koalice SPOLU v Královéhradeckém kraji, poslanec ODS a starosta Trutnova.

„Obě dálnice jsou klíčové i z pohledu zrychlení tranzitní dopravy krajem. Kromě úlevy pro zasažené obce můžeme ale očekávat i úbytek dopravy v krajském městě. Pro jižní část Hradce Králové by měl být příznivý efekt po zprovoznění D35 okamžitý,“ doplňuje Matěj Ondřej Havel, kandidát do Poslanecké sněmovny za TOP 09.

„Důležité jsou také obchvaty měst a obcí, např. Jaroměře a Náchoda, které se nám podařilo zahrnout do zákona jako prioritní stavby, ale i dalších sídel. Tranzitní dopravu musíme dostat z center,“ upozorňuje Pavel Bělobrádek, poslanec KDU-ČSL a dvojka na královéhradecké kandidátce SPOLU. 

„Celý proces, a to nejenom pro dostavbu úseků dálnice D11 nebo D35, lze ještě více zrychlit jedině efektivnější legislativou, která nebude jen nefunkční nastavovanou kaší, tak jako je tomu doposud. Tomu se chci osobně věnovat i v dalším volebním období – jak z pohledu regionálního, tak celostátního politika, neboť jedno bez druhého nemůže systémově fungovat,“ dodává Ivan Adamec.

Sliby – chyby! Lidé politikům nevěří…

Nutno závěrem zmínit, že ať už to byla vládnoucí ODS, ČSSD či aktuálně Babišovo hnutí ANO, všichni svým voličům před volbami pouze lhali. Slibovali hory – doly a skutek nikde nebo jen výrazně minimální! Prakticky všechny vládnoucí strany měli ve svých předvolebních kampaních totéž, co nyní nově kopíruje zmiňovaná Koalice SPOLU a to opravy silnic a dálnic. Jediné, co se změnilo, že na postech krajských hejtmanů či vedení krajů a krajských úřadů se změnili lidé. Lži a oblbování lidí zůstalo stále na stejné vlně.

Volby v Česku = Zemanovo fraška

Bohužel, lidé v Česku jsou už tak zdeptáni všemožnými politickými lži, machinacemi, zlodějnami, podvody, korupcí a podobě, ve kterých jedna politická strana obviňuje druhou z toho či onoho, že prakticky nemají reálnou možnost se rozhodnou koho budou volit, neboť je v tom takový „bordel,“ že není pro obyčejného člověka prakticky možné se v tom laicky zorientovat.

Vzhledem k tomu že vláda, opět nutno zmínit trestně stíhaného premiéra Babiše opakovaně „padla na ústa“ slušně řečeno byl nucen prezident Zeman vyhlásit podzimní volby. Drtivá většina námi oslovených respondentů se domnívá, že je to celé pouze jedna velká fraška. Vůbec nic se v Česku nezmění. U moci i nadále z největší pravděpodobností, jak vyplývá z předběžných agenturních průzkumů zůstane hnutí ANO spolu s premiérem Babišem, který si dělal, dělá a pravděpodobně dělat bude, co se mu zamane bez ohledu na platnou právní legislativu ČR či EU a to bez jakéhokoliv postihu či trestní odpovědnosti. Přesto se v České republice najde mnoho lidí, kterým to je jedno a i přesto všechno, co zde premiér Babiš spáchal můžeme-li to tak nazvat ho budou volit a dají mu další příležitost k tomu, aby v tom vesele pokračoval. Srdečně gratulujeme! Nechceme v žádném případě být zaujatí vůči Andreji Babišovi a jeho soukromému byznysu, který mu „jako“ nepatří, nicméně vzpomeneme-li například na zesnulého expremiéra Stanislava Grose, který byl vyhozen či nuceně odejit ze své politické funkce „pouze“ za to, že neprokázal, kde nabil finance na zakoupení soukromého bytu v Praze by musel Andrej Babiš už viset!

Je to velmi, skutečně velmi smutný obrázek fungování české politické scény, kterou lidé považují za jednu velkou komedii.

Průzkumy a grafy

Media v Česku veřejnosti neustále předhazují různé grafy nejrůznějších předvolebních tzv. průzkumů. V jednom týdnu je na prvním místě např. Koalice SPOLU, dále Piráti následně „zasáhne pravděpodobně pevná ruka Andreje Babiše,“ a co čert nechtěl, po cca týdnu opět je na prvním místě hnutí ANO. Zajímavé že? Není známo a nikde se moc nepíše – obecně o tom, jak realně v praxi fungují ty tzv. předvolební průzkumy, jak a koho a kdo a kde oslovuje, aby zjistil jeho názor, nicméně faktem je, že mnoho lidí právě vychází z daných průzkumů a jsou jimi výrazně ovlivněni. Agentury samozřejmě zveřejňují, jak ke svým soukromým datům došly a podobně, ovšem skutečnost je taková, že lidé tomu obecně prostě nevěří. Bohužel se tím, ale mnozí nechají výrazně ovlivnit! Aby volby probíhali korektně, předvolební průzkumy by vůbec neměly být zveřejňovány.

Termíny voleb a lidé v karanténě

Prezident Miloš Zeman vyhlásil termín voleb pro lidi, kteří se v době voleb budou nacházet v karanténě. Na volebním stanovišti bude možné hlasovat 6. října, v pobytovém zařízení 7. října. Volby tradiční cestou se budou konat 8. a 9. října. O rozhodnutí hlavy státu ve čtvrtek informoval mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Rozhodnutí spolupodepsal i premiér Andrej Babiš (ANO).