Předseda hnutí ANO Andrej Babiš bude kandidovat na prezidenta republiky

Publikuje: Nikola Macáková — 30. 10. 2022
Úvodní stránka » Politika » Předseda hnutí ANO Andrej Babiš bude kandidovat na prezidenta republiky

Ve zpravodajském pořadu televize Nova předseda hnutí ANO Andrej Babiš uvedl, že bude kandidovat na prezidenta České republiky.

Zítra požádám o podporu předsednictvo hnutí ANO a také požádám naše poslance o podporu.

Když vidím, jak vláda málo pomáhá lidem, je neakční, jak pomalu pomáhá, tak jsem se nakonec rozhodl do toho jít. Tedy budu kandidovat na post prezidenta České republiky,“ řekl Andrej Babiš v televizní pořadu.

Kandidatura musí být podána do 8. listopadu, stačí 20 podpisů poslanců.

Pokud tu podporu dostanu a stal bych se prezidentem, tak udělám maximum a budu apelovat na vládu a všechny politiky, aby měli na prvním místě zájmy českých občanů, aby jim ještě víc pomáhali. Lidé se na mě obracejí a já jim slíbil, že je nezklamu,“ řekl Babiš.

Doplnil, že si je vědom toho, že nemá velké šance uspět. „Nicméně já jsem bojovník, takže udělám maximum, abych přesvědčil lidi, že budu dobrým kandidátem na post prezidenta,“ řekl Babiš k šancím na zvolení.

Expremiér a lídr ANO Andrej Babiš oznámil, že se bude v lednových prezidentských volbách ucházet o funkci hlavy státu. Babiš patří vedle generála Petra Pavla k favoritům volby, jeho preference však poslední dobou klesají.

Na oficiální vyjádření expremiéra Babiše obratem zareagovali čeští politici v čele s premiérem Fialou či ministrem vnitra Rakušanem.

DŘÍVE JSME PSALI:

Bude Babiš kandidovat na prezidenta? Hnutí ANO oznámí svého kandidáta na konci října

Nikola Macáková — 23. 10. 2022
Hnutí ANO, které je snad poslední politickou stranou v Česku dosud nezveřejnilo svého kandidáta či kandidátku na post hlavy státu.

Podle premiéra Petra Fialy (ODS) si Česká republika nezaslouží, aby boj o Hrad fungoval jako záminka pro získání imunity před trestním stíháním. Ministr vnitra Vít Rakušan se dokonce domnívá, že Babiš u voličů nevyhraje kvůli jeho kauzám.

Rozhodnutí Andreje Babiše kandidovat na prezidenta republiky mne nijak nepřekvapilo. V demokratických zemích obžalovaný politik odchází, Andrej Babiš hledá imunitu na Hradě. A to si ČR nezaslouží,“ uvedl na svém Twitteru předseda vlády Petr Fiala (ODS).

Na sociální síti Twitter se objevily i další komentáře českých politiků a vládních činitelů.

Samozřejmě nemohly chybět ani komentáře veřejnosti, z nichž redakce vybírá…

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. Magazín UdálostiExtra.cz, je soukromý projekt zcela bez dotací, jakékoliv státní podpory či politické příslušnosti.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání