2.6 C
Czech Republic
23. ledna 2022
DomůPolitikaPekarová -Adamová tvrdě narazila, když napadla Babiše a Orbána

Pekarová -Adamová tvrdě narazila, když napadla Babiše a Orbána

Tvrdě narazila! Adamová tvrdě narazila, když napadla Babiše a Orbána. „Za chvíli Češi vyženou vás dámo,“ zaznělo.

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová se tentokrát vyznačila tím, že se rozhodla porovnat osudy expremiéra Andreje Babiše a současného premiéra Maďarska Viktora Orbána.

Odezva, kterou tím vyvolala u lidí, ukazuje, že výroky političky jsou za hranou. Uvádí dnes k tématu zahraniční redakce portálu snews.com, která výroky šéfky Poslanecké sněmovny rovněž komentuje a zveřejnila.

Češi svého Babiše už vyhnali. Pevně doufám, že se to povede i Maďarům. Rozložení politických sil v Maďarsku se vzdáleně podobá tomu, které bylo dosud i u nás. Tamní opozice své neshody dala stranou a spojila síly proti populistické vládě, kterou už mnoho let řídí Viktor Orbán,“ uvedla předsedkyně Sněmovny.

Následně geografii svých útoků dokonce rozšířila.

„Ten neváhá navazovat pochybné svazky se zeměmi jako je Rusko a Čína, a to na úkor svých spojenců, včetně nás,“ podotkla. Dále napsala, co považuje pro svou zemi za relevantní.

„Pro Českou republiku je důležité, aby Maďarsko v dubnových volbách zvolilo změnu – stejně jako my. Je totiž klíčové, aby Evropskou unii tvořily státy, pro jejichž vlády jsou na prvním místě demokratické principy, nikoliv prospěch jejich premiérů,“ zdůraznila. Ve finále politička popsala, z čeho má obavy.

„Jen taková EU dokáže obstát ve světě, kde nedemokratické režimy čekají na každou příležitost, jak nás rozklížit, oslabit a následně zneužít,“ vyzdvihla.

Jak svědčí početné reakce sledujících, Adamová lidi doslova pobouřila.

Jsem zvědavá, co dokážete vy, kromě toho že přivedete lidi na mizinu, a že státní rozpočet je víc než člověk. A že k moci jste se dostali nečestným způsobem…“ připomněla Ivana Gajdaczková.

„Mám dojem, že komentáře na Váš profil píše někdo Vámi pověřený, který Vás ale chce znemožnit! Vy si to však vůbec neuvědomujete. Jestli si to píšete sama, tak tím hůře. Jste nejhorší předsedkyní sněmovny od roku 1989! Nechápu, jak Vás na tento post mohli dosadit,“ nešetřila političku Ludmila Preislerová.

Jak si mladá, tak si hloupá. Ať byl Babiš jaký byl, neměl potřebu krást, měl peněz dost. A pokud vím, byl to sice zapálený blázen, ale pro Česko udělal daleko víc, než vaše podělaná strana, která by se jinak než podvodem do voleb nedostala. Takže mladá sbírej zkušenosti, něco dokaž a pak se chvástej,“ doporučila Jiřina Tomečková.

Takhle to vypadá, když se politička nanejvýš okresního formátu omylem ocitne ve vrcholné politické funkci,“ zkritizoval Adamovou Augustín Balog. Sledující vyslovili podporu i předsedovi vlády Maďarska.

„Nejsem pro jeden evropsky stát, ale pro suverénní státy v Evropě. Orbán jde správnou cestou, vy tou špatnou. Potíráte suverenitu a dlouhodobou tradici státu a národů,“ podpořila politiku maďarského premiéra Zdenka Mikolášová.

„Kéž bychom my měli takového Orbána, který všechno v zemi zvednul a nedrancoval,“ zatoužil Lubomír Veřmiřovský.

Co to melete? Za chvíli Češi vyženou vás. Aby vás hanba fackovala! Je mi jedno, že jsem byla u vás na skoro 1 rok zablokovaná, u Fialy jsem už přes 2 roky, vy ‚demokratičtí‘ politici, je mi jedno, že máte ztišené mé komentáře, tak si je nepřečtete, ale mohou si přečíst jiní. Vás Češi vyženou do roka a do dne! Dříve, než zničíte naší ČR nadobro. Kolik získalo Hnutí ANO ve volbách do PS? Ano, něco přes 27 %, kolik jste dostali vy, TOP09 samostatně? Sotva byste se dostali do PS, to samé Piráti, ti by se tam samostatně nedostali vůbec!“ nenechala na Adamové nit suchou Andy Štechová.

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

Kouzelná propiska Pekarové změní životy Čechů

Šéfová Poslanecké sněmovny a předsedkyně hnutí TOP 09 Markéta Pekarová Adamová byla nedávno na své první pracovní cestě na Slovensku.

Za sobotu přibylo 18 334 nově nakažených koronavirem

Ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo sobotní statistiky nově nakažených lidí v České republice koronavirem.

Hokejista Hrabík rasistického gesta lituje, trest si odpyká

Hokejista Kryštof Hrabík se omluvil za rasistické gesto, kvůli němuž vyfasoval v nižší zámořské soutěži AHL zákaz účasti na 30 zápasech.

Komunisté jsou připraveni bojovat za zájmy pracujících a seniorů

Programové prohlášení nové vlády Petra Fialy je spojením velmi obecných a přitom značně rozporuplných slibů a také ambicí.

Tragická nehoda na Karvinsku. Zraněno bylo několik lidí, jeden muž zemřel

V obci Horní Těrlicko na Karvinsku došlo, v pátek odpoledne k tragické dopravní nehodě, která si vyžádala zásah všech záchranných složek.

Vít Rakušan: Ochrana vnější hranice je naší prioritou

Dobře chráněné vnější hranice EU nebo užší spolupráce se třetími zeměmi jako prevence proti nelegální migraci.

Česká pošta bude propouštět! Bude rušit 669 pracovních míst

V květnu letošního roku čeká Českou poštu zrušení 669 pracovních míst. Především to budou místa manažerská a úřednická.

Za pátek přibylo v Česku 26 597 nových případů covidu-19

Laboratoře v České republice odhalily za pátek 26 597 nových případů covidu-19, což je dvojnásobek toho, co před týdnem.

Odmítáme ruskou agresi a stojíme plně za vámi, řekla Pekarová ukrajinskému velvyslanci

Předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) se opět vyjádřila na zahraničněpolitické téma.

V nemocnicích ubývá pacientů s covidem-19, ovšem ministerstvo hlásí dalších 30 tis. nakažených

Čtvrteční testy na covid-19 v Česku prokázaly 26 907 nově nakažených koronavirem k tomu je nutné přičíst také 3 631 reinfekcí.