10 C
Czech Republic
28. května 2022
DomůPolitikaPekarová Adamová míří na Slovensko, bude představovat vládní priority koalice

Pekarová Adamová míří na Slovensko, bude představovat vládní priority koalice

Předsedkyni Poslanecké sněmovny Markétu Pekarovou Adamovou čeká první zahraniční cesta, která tradičně povede na Slovensko.

Tam se kromě svého protějšku Borise Kollára sejde s premiérem Eduardem Hegerem a také prezidentkou Zuzanou Čaputovou. Na dvoudenní návštěvu se Pekarová Adamová vypraví vlakem, informoval o tom media její mluvčí Martin Churavý.

„Ráda pokračuji v tradici první pracovní cesty na Slovensko, se kterým nás dlouhodobě pojí ty nejvřelejší vztahy,“ stojí v tiskové zprávě Pekarové Adamové.

Předsedkyně Sněmovny chce Slováky informovat o prioritách vládní koalice, důležité však bude i téma „posílení vzájemné spolupráce v rámci středoevropského prostoru i při blížícím se předsednictví České republiky Radě EU“, uvedla dál Pekarová Adamová.

V pondělí Pekarovou Adamovou na Bratislavském hradě čeká schůzka s Borisem Kollárem a ministrem zahraničí Ivanem Korčokem. Na druhý den, v úterý, se sejde s prezidentkou a premiérem.

V rámci programu si Pekarová Adamová uctí také památku zavražděného novináře Jána Kuciaka.

„Násilná smrt Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové před takřka přesně čtyřmi roky mnou hluboce otřásla. Snahám o umlčení pravdy a šíření strachu nesmíme mlčky přihlížet, ať už se odehrávají kdekoliv,“ dodala předsedkyně Poslanecké sněmovny.

Výroky o Orbánovi

PSALI JSME: Je Pekarová Adamová opravdu ženou? Schwarzenberg nutí k vážným pochybám

Markéta Pekarová Adamová nedávno čelila kritice v souvislosti s příspěvkem, v němž vyjádřila naději, že opozice v Maďarsku dokáže porazit stranu premiéra Viktora Orbána v nadcházejících volbách do tamního parlamentu. „Výroky Pekarové Adamové na adresu premiéra přátelské země považuje český exprezident Václav Klaus za zcela nepřijatelné a myslí si, že je to důvod k tomu, aby šéfka TOP 09 opustila funkci předsedkyně Sněmovny. Markéta Pekarová Adamová je stále přesvědčená, že maďarský premiér Viktor Orbán musí skončit. Šéfka TOP 09 nicméně nevidí problém ani v tom, že tento názor otevřeně vyslovuje v postavení předsedkyně dolní komory českého parlamentu,“ doplnila závěrem k tématu dnes zahraniční redakce portálu snews.com, která o tom informovala.

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

AKTUÁLNĚ