Nepřijetí novely zákona o pojistném je nepochopení systému, k omezení péče nebo léčiv nedochází

Publikuje: Jana Malá — 09. 08. 2022
Úvodní stránka » Politika » Nepřijetí novely zákona o pojistném je nepochopení systému, k omezení péče nebo léčiv nedochází

Prezident Miloš Zeman v pondělí vetoval novelu zákona o pojistném na veřejné zdravotní pojištění.

Novelu zákona v červenci schválila dolní i horní komora Parlamentu. Novela se tak vrací zpátky do Poslanecké sněmovny. UdálostiExtra.cz o tom dnes informovala mluvčí ODS Adéla Valentová.

Podle předsedy senátního výboru pro zdravotnictví Romana Krause jde ze strany prezidenta Miloše Zemana o projev nepochopení. „Je to projev nepochopení, jak systém funguje a v jaké kondici se v současné době doopravdy nachází. A to včetně toho, že je konečně nastavena valorizace a předvídatelnost příjmů pro pojišťovny i poskytovatele. O fondech prevence nemluvě,“ řekl předseda výboru Roman Kraus.

„Chci ubezpečit, že zdravotní péče zůstane po přijetí novely všude zachována a k žádným omezením v péči nebo třeba dostupnosti léčiv opravdu nedojde. Výše úhrad vychází z pesimistických prognóz ve vztahu k pandemii covid-19, které nenastaly. Systém veřejného zdravotního pojištění byl v pololetí v přebytku zhruba 6,5 miliardy korun. Do budoucna je financování zajištěno a zůstane i nadále prioritou,“ dodal Kraus.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Portál UdálostiExtra.cz je soukromý projekt zcela bez dotací či jakékoliv jiné státní podpory. Přinášíme zajímavé zprávy a události z domova i ze světa. Zaměřujeme se také na magazínové rubriky a vše, co je čtené, komentované a zajímavé.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání