17.6 C
Czech Republic
23. května 2022
DomůPolitikaNejasnosti ve financování hnutí STAN, mají co vysvětlovat

Nejasnosti ve financování hnutí STAN, mají co vysvětlovat

MF Dnes upozorňovala na sponzorské dary, jež přišly na transparentní účet hnutí STAN v celkové výši přesahující tři miliony korun.

V tomto zdroji se také uvádělo, že v devadesátých letech při privatizaci obchodních domů sítě Prior s podnikateli, kteří nyní poskytli dary, spolupracoval tehdejší bankéř a nynější místopředseda STAN Věslav Michalik.

PSALI JSME: Nová vláda „utahuje opasky,“ ale jak komu! Noví čeští ministři mají více náměstků než minulá vláda

Deník N uváděl, že na základě prověření vztahů mezi politikem a některými dárci se ukázalo, že Michalik s některými z nich v minulosti podnikal prostřednictvím kyperské společnosti Lowfield Investments, jež dle dřívějších zjištění médií financovala Michalikův solární byznys, což ho nakonec stálo křeslo ministerstva průmyslu a obchodu.

Hnutí STAN ovšem odmítlo pochyby o průhlednosti finančních prostředků. „Sponzorské dary pro hnutí STAN pocházejí výhradně od firem s dohledatelnou vlastnickou strukturou,“ uvedli v tiskové zprávě před Vánoci Starostové a nezávislí.

„Připomeňme, že v listopadu svou kandidaturu na ministra průmyslu a obchodu musel stáhnout místopředseda Starostů Věslav Michalik, a to právě kvůli informacím o neprůhledných finančních aktivitách spojených s anonymní firmou na Kypru, a také kvůli obvinění ze střetu zájmů,“ uvedla k tématu zahraniční redakce portáli snews.com, které o tématu rovněž informovala.

Nutno zmínit, že tématem financování hnutí STAN se aktuálně zabývá většina předních nejen českých medií, ale i zahraničních.

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

AKTUÁLNĚ