2.6 C
Czech Republic
23. ledna 2022
DomůPolitikaNejasnosti ve financování hnutí STAN, mají co vysvětlovat

Nejasnosti ve financování hnutí STAN, mají co vysvětlovat

MF Dnes upozorňovala na sponzorské dary, jež přišly na transparentní účet hnutí STAN v celkové výši přesahující tři miliony korun.

V tomto zdroji se také uvádělo, že v devadesátých letech při privatizaci obchodních domů sítě Prior s podnikateli, kteří nyní poskytli dary, spolupracoval tehdejší bankéř a nynější místopředseda STAN Věslav Michalik.

PSALI JSME: Nová vláda „utahuje opasky,“ ale jak komu! Noví čeští ministři mají více náměstků než minulá vláda

Deník N uváděl, že na základě prověření vztahů mezi politikem a některými dárci se ukázalo, že Michalik s některými z nich v minulosti podnikal prostřednictvím kyperské společnosti Lowfield Investments, jež dle dřívějších zjištění médií financovala Michalikův solární byznys, což ho nakonec stálo křeslo ministerstva průmyslu a obchodu.

Hnutí STAN ovšem odmítlo pochyby o průhlednosti finančních prostředků. „Sponzorské dary pro hnutí STAN pocházejí výhradně od firem s dohledatelnou vlastnickou strukturou,“ uvedli v tiskové zprávě před Vánoci Starostové a nezávislí.

„Připomeňme, že v listopadu svou kandidaturu na ministra průmyslu a obchodu musel stáhnout místopředseda Starostů Věslav Michalik, a to právě kvůli informacím o neprůhledných finančních aktivitách spojených s anonymní firmou na Kypru, a také kvůli obvinění ze střetu zájmů,“ uvedla k tématu zahraniční redakce portáli snews.com, které o tématu rovněž informovala.

Nutno zmínit, že tématem financování hnutí STAN se aktuálně zabývá většina předních nejen českých medií, ale i zahraničních.

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

Kouzelná propiska Pekarové změní životy Čechů

Šéfová Poslanecké sněmovny a předsedkyně hnutí TOP 09 Markéta Pekarová Adamová byla nedávno na své první pracovní cestě na Slovensku.

Za sobotu přibylo 18 334 nově nakažených koronavirem

Ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo sobotní statistiky nově nakažených lidí v České republice koronavirem.

Hokejista Hrabík rasistického gesta lituje, trest si odpyká

Hokejista Kryštof Hrabík se omluvil za rasistické gesto, kvůli němuž vyfasoval v nižší zámořské soutěži AHL zákaz účasti na 30 zápasech.

Komunisté jsou připraveni bojovat za zájmy pracujících a seniorů

Programové prohlášení nové vlády Petra Fialy je spojením velmi obecných a přitom značně rozporuplných slibů a také ambicí.

Tragická nehoda na Karvinsku. Zraněno bylo několik lidí, jeden muž zemřel

V obci Horní Těrlicko na Karvinsku došlo, v pátek odpoledne k tragické dopravní nehodě, která si vyžádala zásah všech záchranných složek.

Vít Rakušan: Ochrana vnější hranice je naší prioritou

Dobře chráněné vnější hranice EU nebo užší spolupráce se třetími zeměmi jako prevence proti nelegální migraci.

Česká pošta bude propouštět! Bude rušit 669 pracovních míst

V květnu letošního roku čeká Českou poštu zrušení 669 pracovních míst. Především to budou místa manažerská a úřednická.

Za pátek přibylo v Česku 26 597 nových případů covidu-19

Laboratoře v České republice odhalily za pátek 26 597 nových případů covidu-19, což je dvojnásobek toho, co před týdnem.

Odmítáme ruskou agresi a stojíme plně za vámi, řekla Pekarová ukrajinskému velvyslanci

Předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) se opět vyjádřila na zahraničněpolitické téma.

V nemocnicích ubývá pacientů s covidem-19, ovšem ministerstvo hlásí dalších 30 tis. nakažených

Čtvrteční testy na covid-19 v Česku prokázaly 26 907 nově nakažených koronavirem k tomu je nutné přičíst také 3 631 reinfekcí.