Ministr Rakušan versus policejní zákroky během shromáždění

Publikuje: Jana Malá — 09. 08. 2022
Úvodní stránka » Politika » Ministr Rakušan versus policejní zákroky během shromáždění

Ministr vnitra Vít Rakušan se 8. srpna 2022, sešel s policejním prezidentem genmjr. Martinem Vondráškem. Tématem byly policejní zákroky.

UdálostiExtra.cz o tématu dnes informovala mluvčí ministerstva vnitra Klára Dlubalová s tím, že na schůzce byl ministr Rakušan informován o postupech, které Policie ČR přijala, aby se předešlo konfliktním situacím během shromáždění. Ministr vnitra zároveň vyčká na zhodnocení zásahů Generální inspekcí bezpečnostních sborů a vnitřním šetřením policie, první závěry by měly být do konce tohoto týdne.  

Ministr vnitra ocenil postup policejního prezidenta ve věci prověřování nedávných zákroků Policie České republiky na veřejných shromážděních. Událostmi se z iniciativy policejního prezidenta ihned začal zabývat Úřad vnitřní kontroly Policejního prezidia, resp. Generální inspekce bezpečnostních sborů. „Policie jako celek funguje dobře, naprostou většinu shromáždění, kterých je nyní velké množství, zvládá bez jakéhokoliv problému. Nelze však zavírat oči nad situacemi, které ve společnosti vyvolávají pochybnosti,“ uvedl Vít Rakušan s tím, že ale počká na výsledky šetření kontrolních orgánů. První závěry by měly být k dispozici do konce tohoto týdne a budou představeny veřejnosti.

Ministr vnitra rovněž vyzval občany i politiky ke zklidnění situace během předvolebních mítinků, které se budou konat v souvislosti s komunálními i prezidentskými volbami. „Chtěl bych všechny požádat, aby politické mítinky probíhaly demokratickou formou bez fyzického násilí,“ uvedl Rakušan.

Během schůzky se zároveň ministr vnitra seznámil s postupy, které Policie ČR přijala, aby se konfliktním situacím do budoucna předcházelo. „Patří mezi ně mimo jiné i jednodenní zdokonalovací školení pro policejní velitele, na kterém se budou podílet zástupci odboru bezpečnostní politiky Ministerstva vnitra ČR jako gestora zákona o právu shromažďovacím,“ doplnila závěrem mluvčí resortu vnitra. 

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Portál UdálostiExtra.cz je soukromý projekt zcela bez dotací či jakékoliv jiné státní podpory. Přinášíme zajímavé zprávy a události z domova i ze světa. Zaměřujeme se také na magazínové rubriky a vše, co je čtené, komentované a zajímavé.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání