Ministr Rakušan jednal s premiérem Fialou o nelegální migraci a přílivu uprchlíků

Publikuje: Nikola Macáková — 18. 10. 2022
Zdroj: Klára Dlubalová (tiskový servis
Úvodní stránka » Politika » Ministr Rakušan jednal s premiérem Fialou o nelegální migraci a přílivu uprchlíků

Zvládnutí přílivu uprchlíků v souvislosti s válkou na Ukrajině a další témata řešil ministr vnitra Rakušan s premiérem Fialou na své schůzce.

Dalším tématem či tématy bylo efektivní fungování státní správy, nelegální migrace, ochrana hranic nebo plnění programového prohlášení vlády. UdálostiExtra.cz o tom dnes informovala mluvčí ministerstva vnitra Klára Dlubalová.

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) 18. října na Ministerstvu vnitra přijal premiéra Petra Fialu (ODS). Jednání bylo součástí bilančních návštěv premiéra na jednotlivých resortech. Předseda vlády ocenil ministra vnitra i celé ministerstvo za zvládnutí uprchlické vlny způsobené Putinovou válkou na Ukrajině i to, jak Vít Rakušan řeší aktuální vlnu nelegální migrace přes západní Balkán. Vyzdvihl aktivity ministra vnitra v boji s dezinformacemi, jeho kroky v rámci strategické komunikace státu nebo rozšiřování digitalizace.

Vít Rakušan předsedovi vlády poděkoval za jeho návštěvu a shrnul kroky ministerstva vnitra od nástupu vlády. „Bavili jsme se o ukrajinské krizi, kdy jsme přijali největší počet uprchlíků na hlavu v Evropě bez toho, aby nám stoupla kriminalita, o solidaritě občanů i o tom, co nás čeká do budoucna. Ujistil jsem pana premiéra, že děláme vše proto, abychom zvládli vlnu nelegální migrace, aktivně čelíme hybridním hrozbám, pracujeme na důležité legislativě i na nutném ozdravení České pošty,“ řekl ministr vnitra Vít Rakušan. Poděkoval také složkám IZS a zdůraznil lednové zvýšení tarifů policistů a hasičů o 10 %. „I když čelíme krizi, jsme schopní ocenit ty, kteří si to zaslouží,“ vysvětlil.

Za důležitý krok ke zvládnutí uprchlické vlny dosud nevídaného rozsahu způsobené ruskou agresí na Ukrajině Vít Rakušan považuje to, že se v rekordním čase podařilo přijmout zákony LEX Ukrajina a tím zajistit, že lidé, kteří uprchli před válkou, nezůstali bez pomoci na ulici,“ zdůraznila Klára Dlubalová.

DŘÍVE JSME PSALI:

Vít Rakušan podpořil na Kypru aktivity proti nelegální migraci

Nikola Macáková — 08. 10. 2022
Vít Rakušan podpořil na Kypru jeho aktivity proti nelegální migraci a zúčastní se jednání středomořských států skupiny MED5.

V souvislost s nelegální migrací zmínil ministr vnitra dočasné zavedení kontrol na hranicích se Slovenskem i diplomatická jednání, která budou pokračovat i tento týden. Zmínil také závazek efektivního fungování státní správy, snižování počtu úředníků i revizi agend,“ doplnila mluvčí resortu vnitra.

Za velkou výzvu považuje ministr vnitra udělat z České pošty moderní podnik pro 21. století. Proto na výměnu dozorčí rady a probíhající výběrové řízení na generálního ředitele navážou příští rok zásadní transformační kroky. „Pošta musí být dostupná v každém koutu republiky, ale musí být moderní a konkurenceschopná,“ doplnil Vít Rakušan.

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz, je v kostce zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. Magazín UdálostiExtra.cz, je soukromý projekt zcela bez dotací, jakékoliv státní podpory či politické příslušnosti.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání