DomůPolitikaMiliardy v suchu a miliony bez energie

Miliardy v suchu a miliony bez energie

Tak už máme dost banánů, nestojí se na ně fronty. Stojí se ale jinde, teď před sídly ČEZ, po krachu Bohemia Energy.

Dnešní komentář stínového ministra kultury a politika Zdeňka Štefka (KSČM). Více než milion klientů naštěstí nepřijde o dodávky, ale bude je mít od dodavatele poslední instance.

Ale dražší, než se jim podaří se přehlásit jinam. A zaplacené zálohy možná zmizí v nedohlednu… „Vlastník Bohemia Energy, miliardář Písařík zatáhl za záchrannou brzdu a když mu již byznys tolik nevynášel, odnesl si vydělané miliardy a nechal klienty svému osudu…“ uvedl ve své glose Zdeněk Štefek.

Není to poprvé v naší novodobé historii. A bohužel ani naposledy. Říkáte, že je to prostě volný trh, i když s regulovanými pravidly. Ano, je to trh, metody jsou to normální a legální.

Ale je to morální?

„V kapitalismu jistě ano, vždyť přece za Bohemia Energy lobovali, jistě za tučný peníz i známí herci, Pavel Liška a Marek Daniel. A ti přece stojí na správné straně barikády, té proti frontám na banány… Pro nás to ale normální není.  Pro nás jsou jistoty dodávek a dostupných cen energií zásadní prioritou,“ doplnil závěrem politik Zdeněk Štefek (KSČM).

NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY

Sopranistka Lenka Graf se spojila s Jaroslavem Svěceným v modlitbě Ave Maria

Ave Maria je oblíbeným textem hudebníků všech epoch. Nyní se dočkala další verze v podání sopranistky Lenky Graf a houslisty J. Svěceného.

Nebojte se mluvit s lékařem, nabádá pacientská organizace revmatiky

Roky trpěli zbytečně, protože se báli lékaře požádat o změnu léčby – i takto zní příběhy pacientů s revmatoidní artritidou.

Smutný pondělní rekord jihomoravských krajských záchranářů

V posledních týdnech zažívají záchranáři obrovský nápor. Zvyšují se počty tísňových volání, realizovaných výjezdů a covidových pacientů.

Za úterý přibylo v Česku 21 973 nově nakažených covidem-19

V úterý testy odhalily 21 973 nově nakažených v republice. Minulé úterý jich bylo 25 891.

Dva premiéři a nefunkční prezident, veřejnost je pobouřena

Velkou vlnu kritiky vzbudilo jednání prezidenta Zemana, který se ne příliš důstojně aktuálně schází s novými kandidáty na ministry.

Liberecká krajská záchranka má akreditaci svědčící o kvalitě služeb

Liberecká krajská záchranka získala osvědčení v oblasti kvality a především bezpečí poskytované zdravotnické i lékařské péče.

Babiš a Fiala chtějí během týdne naočkovat milion lidí posilující dávkou

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a designovaný předseda vlády Petr Fiala (ODS) podpořili projekt Naočkujme milion lidí posilující dávkou.

Babiš s Fialou podpořili protiepidemický projekt

Iniciativa Lékaři pomáhají Česku dnes prezentovala projekt Naočkujeme milion lidí posilující dávkou za týden a pomozme našim zdravotníkům.

Jednou z nejčastějších plastických operací v Česku je úprava víček

Trend estetických zákroků je na vzestupu. Za plastické operace Češi ročně utratí okolo dvou miliard korun.

Praktičtí lékaři „jedou na hraně“

Fungují na plné obrátky a začínají se přehřívat. I tak by šlo popsat současný stav v ordinacích praktických lékařů v České republice.