DomůPolitikaMédia: Babiš může po volbách kandidovat na Hrad

Média: Babiš může po volbách kandidovat na Hrad

Některá česká média poukazují na nové perspektivy, které se po volbách otevřely před úřadujícím předsedou vlády Andrejem Babišem.

Může prý nyní kandidovat na prezidentský post.

„Babiš tu je stále a bude tu, dokud si nepojistí světlé zítřky svého svěřenského fondu,“ uvedl deník E15. Portál dále zmínil, že bude-li pověřen prezidentem k sestavení vlády, tak by mohl vládnout i půl roku. Důvěru Poslanecké sněmovny by ale nezískal.E15 následně upozornil na blížící se prezidentské volby. Sám premiér Babiš v průběhu soboty nevyloučil, že by na post hlavy státu mohl kandidovat.

„Prezidentský úřad je jistě jednou z možností, jak si konečný vlastník Agrofertu může nad kondicí své bývalé a budoucí firmy zachovat alespoň neformální kontrolu,“ dodal portál.

Mladá fronta Dnes zase upozornila na skutečnost, že čeští voliči mají sklony k takzvanému „vyvažování“. A proto by v prezidentských volbách mohl Andrej Babiš uspět. „Češi, jak známo, mají navíc tendenci vyvažovat. Když bude u moci ‚Antibabiš‘, daleko víc se tím otevírá cesta na Hrad Babišovi,“ uvedla Mladá Fronta.

Babiš v politice

Předseda vlády Andrej Babiš včera zveřejnil další díl svého tradičního pořadu Čau lidi. V něm poděkoval za obrovskou volební podporu, které se jeho a jeho straně ve volbách dostalo, ačkoli přiznal, že ho prohra ve volbách překvapila.

„Ano, prohráli jsme v počtu hlasů. Musím říct upřímně, že to bylo překvapení. Myslel jsem si, že vyhrajeme. Ale máme největší počet mandátů,“ uvedl Babiš.

V pořadu také sdělil, že se rozhodl v politice zůstat. A to nehledě na to, že původně zmiňoval, že pokud by měl být v opozici, tak z politiky odejde.

„Přemýšlel jsem o tom. Vyjádřil jsem se, že vlastně nebudu v opozici. Včera večer jsme měli předsednictví, tak jsme se o tom bavili. Projektu jsem věnoval deset let života, dělal jsem to ve prospěch této země. Zkrátka to nevzdávám. Mám pro vás špatnou zprávu, zůstanu ve Sněmovně. Pokud skončíme v opozici, tak tam budu a budeme sledovat všechny sliby pana Fialy, těch 100 miliard úspor a všechny ty kecy,“ prozradil Babiš.

„Prezidentu Zemanovi, jehož byl včera navštívit v Lánech, popřál hodně zdraví,“ uvedla dnes zahraniční redakce portálu sputniknews.com, která o tom informovala.

Babišovo Čau lidi „O volbách…“

NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY

Smutný pondělní rekord jihomoravských krajských záchranářů

V posledních týdnech zažívají záchranáři obrovský nápor. Zvyšují se počty tísňových volání, realizovaných výjezdů a covidových pacientů.

Za úterý přibylo v Česku 21 973 nově nakažených covidem-19

V úterý testy odhalily 21 973 nově nakažených v republice. Minulé úterý jich bylo 25 891.

Dva premiéři a nefunkční prezident, veřejnost je pobouřena

Velkou vlnu kritiky vzbudilo jednání prezidenta Zemana, který se ne příliš důstojně aktuálně schází s novými kandidáty na ministry.

Liberecká krajská záchranka má akreditaci svědčící o kvalitě služeb

Liberecká krajská záchranka získala osvědčení v oblasti kvality a především bezpečí poskytované zdravotnické i lékařské péče.

Babiš a Fiala chtějí během týdne naočkovat milion lidí posilující dávkou

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a designovaný předseda vlády Petr Fiala (ODS) podpořili projekt Naočkujme milion lidí posilující dávkou.

Babiš s Fialou podpořili protiepidemický projekt

Iniciativa Lékaři pomáhají Česku dnes prezentovala projekt Naočkujeme milion lidí posilující dávkou za týden a pomozme našim zdravotníkům.

Jednou z nejčastějších plastických operací v Česku je úprava víček

Trend estetických zákroků je na vzestupu. Za plastické operace Češi ročně utratí okolo dvou miliard korun.

Praktičtí lékaři „jedou na hraně“

Fungují na plné obrátky a začínají se přehřívat. I tak by šlo popsat současný stav v ordinacích praktických lékařů v České republice.

V Česku za pondělí přibylo 17 599 nakažených koronavirem

Epidemie sílí. Laboratoře v Česku za pondělí zveřejnily počty nově nakažených covidem-19, bylo jich 17,5 tisíce lidí.

U vybraných profesí bude povinné očkování, oznámil to ministr Hamáček

Na dnešním jednání Ústředního krizového štábu byl odsouhlasen seznam profesí, u kterých bude povinné očkování.