Marek Benda: Povinnost elektronické evidence tržeb bude zrušena

Publikuje: David Bárta — 12. 05. 2022
Úvodní stránka » Politika » Marek Benda: Povinnost elektronické evidence tržeb bude zrušena

Povinnost vést EET bude za této vládní koalice zrušena. To dnes s naprostou jistotou a odhodláním potvrdili poslanci vládní koalice.

Objevila se však myšlenka, zda by dobrovolný vstup – za určitých benefitů na straně státu – mohl být povolen a státem veden. Právě o tomto jsou vládní poslanci odhodláni vést diskusi. Uvedl v úvodu své glosy předseda poslaneckého klubu ODS Marek Benda.

PSALI JSME:
Chceme zrušit EET a ukončit tak obtěžování aktivních podnikatelů, hlásí Koalice SPOLU

„EET je zcela zbytný relikt doby Andreje Babiše a Aleny Schillerové. Vláda proto přichází s návrhem na úplné zrušení elektronické evidence tržeb, což je naše dlouhodobá priorita. Co se týče dobrovolného evidování tržeb, můžeme vést debaty s opozicí, zda v takovém opatření lze najít přínos pro stát nebo živnostníky, kteří by právě na tuto cestu přistoupili. Doposud jsme takovéto argumenty ale zatím nenašli. Naopak, EET představuje administrativní zátěž a obtěžuje aktivní soukromníky,“ uvedl předseda poslaneckého klubu ODS Marek Benda.

Otázkou k zamyšlení pak zůstává, proč potřebovala vláda Petra Fialy (ODS) tak strašně „rychle“ zrušit elektronickou evidenci tržeb? 

Další otázkou k zamyšlení je; proplatí pan Fiala a jeho vláda popřípadě expremiér Babiš všem živnostníkům v Česku náklady, které museli podnikatelé vynaložit k tomu, aby si zřídili do svých provozoven a ke svému podnikání systém EET, což nebyla levná záležitost s ohledem na typ a druh podnikání.

U nás v kocourkově…

Jeden politik (všichni víme o kom je řeč) si usmyslí ze 150 opodstatněnými důvody, že musí v Česku být nutně EET protože… a protože ho mají ti či oni, a protože… a půl roku na to přijde jiný politik, který toto celé takřka ze dne na den zruší patrně proto, aby rozzlobil (slušně řečeno) politika, který se za EET v Česku zasadil. Důležitým faktem je, že ani jednomu ze zmiňovaných pánů nezáleží na tom, co vše museli podnikatelé a malý živnostníci v Česku udělat proto, aby ve své provozovně nebo ke svému podnikání EET měli a kolik je to stálo (dnes již úplně k ničemu) vyhozených peněz jen tak, z plezíru nějakého politického rádoby odborníka, který si „jen tak“ usmyslel, že to slavné EET v Česku prostě bude a tečka.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Portál UdálostiExtra.cz je soukromý projekt zcela bez dotací či jakékoliv jiné státní podpory. Přinášíme zajímavé zprávy a události z domova i ze světa. Zaměřujeme se také na magazínové rubriky a vše, co je čtené, komentované a zajímavé.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání