KSČM odsuzuje snahu o eskalaci konfliktu na Ukrajině

Publikuje: Nikola Macáková — 16. 11. 2022
Zdroj: Roman Roun / KSČM (tiskový servis)
Úvodní stránka » Politika » KSČM odsuzuje snahu o eskalaci konfliktu na Ukrajině

KSČM se znepokojením sleduje vývoj události na hranici Ukrajiny a Polska, kde došlo v obci Przewodów v Lublinském vojvodství k výbuchu.

Explozi v sousedním Polsku nepřežili dva lidé. Názor Komunistické strany Čech a Moravy zaslal do redakce v tiskové zprávě mluvčí KSČM Roman Roun.

Přesto, že nebylo jednoznačně potvrzeno, že šlo skutečně o explozi Ruskem odpálených raket, část českých médií (například Novinky.cz) zveřejnila tuto informaci palcovými titulky jako útok Ruska na polské území,“ uvedl Roman Roun.

Za zcela nepřípustnou považuje KSČM následnou reakci ministryně obrany Černochové, která komentovala událost, aniž by počkala na jednoznačné důkazy, slovy: „Ruské kroky nesmí zůstat bez odezvy.“

Komunisté to považují za snahu o vyvolání eskalace a přímé vojenské zapojení NATO do konfliktu.

DŘÍVE JSME PSALI:

Rusko proměnilo východní část Evropy v nepředvídatelné bojiště

Nikola Macáková — 16. 11. 2022
Odpálené rakety, které zasáhly Polsko byly patrně odpáleny Ukrajinci, míní vysoce postavení úředníci z USA.

KSČM již od zahájení vojenské operace Ruské federace na území Ukrajiny, jako principiálně protiválečná strana, opakovaně zdůrazňuje svůj trvalý požadavek na mírové řešení situace na Ukrajině a požaduje ukončení všech vojenských operací, které jsou v rozporu s mezinárodním právem,doplnil závěrem mluvčí KSČM.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Portál UdálostiExtra.cz je soukromý projekt zcela bez dotací či jakékoliv jiné státní podpory. Přinášíme zajímavé zprávy a události z domova i ze světa. Zaměřujeme se také na magazínové rubriky a vše, co je čtené, komentované a zajímavé.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání